Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Psy Psy Żywienie Żywienie suk hodowlanych
Żywienie suk hodowlanych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
piątek, 20 października 2006 00:27
Suka, która była w dobrej formie w okresie zapłodnienia, nie wymaga specjalnej karmy w czasie ciąży...

 

... i powinna otrzymywać swoją normalną, odpowiednio zbilansowaną dietę. Po 3 tygodniu ciąży należy stopniowo zwiększać ilość pokarmu. Stwierdzono, że od 6 tygodnia zadowalające jest zwiększanie ilości karmy o 10 proc. tygodniowo.

Pokarm powinien być coraz bardziej treściwy, a mniej objętościowy. Należy stosować dietę urozmaiconą i zawierającą wszystkie niezbędne składniki. Aby nie przeciążać przewodu pokarmowego, w trzeciej części ciąży (po upływie ok. 40 dni) karmi się sukę 3-4 razy dziennie. Może zdarzyć się, że suka w ostatnich dniach ciąży cierpi na zaparcie. Dobrze jest wtedy podać z pokarmem małe ilości oleju parafinowego lub tranu.

W czasie laktacji suka potrzebuje w miarę wzrostu szczeniąt coraz więcej pokarmu. Do czasu odsadzenia szczeniąt zapotrzebowanie na pokarm zwiększa się 2-krotnie. Jeśli suka nie jest w stanie wytwarzać wystarczającej ilości mleka, wtedy trzeba zacząć wcześniej dokarmiać szczenięta. Należy pamiętać że wytwarzanie mleka jest uwarunkowane ilością i jakością białka. Trzeba zatem mieć pewność, że dodatkowa karma jest dobrej jakości i zawiera nie tylko składniki węglowodanowe i tłuszcz ale również pełnowartościowe białko

 

Komentarze  

 
#1 Grazyna11 2014-01-19 20:47
Moj 8 letni pies wczesniej dostawal gotowana kasze po ktorej mial wymioty i rozwolnienie, kiedy zmienilam na makaron wszystko ustapilo. Je chetnie i wyproznia sie normalnie.
 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz