Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Psy Psy Inne Szczeniak w domu
Szczeniak w domu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
piątek, 20 października 2006 00:49
Najlepiej zabrać szczenię do domu na początku weekendu lub w czasie urlopu.

 

Dobrze byłoby, żeby byli wszyscy domownicy. Wtedy szczeniak będzie mógł poznać swoje nowe stado. Pokażmy mu jego nowy dom i od początku postarajmy się uczyć go porządku. Jeżeli nabrudzi w mieszkaniu, powiedzmy groźnie „nie wolno”. Dobre rezultaty osiągniemy gdy będziemy obserwować psa . Kiedy zauważymy, że kręci się z nosem przy podłodze, weźmy go na ręce i zanieśmy w miejsce gdzie, ma załatwić potrzeby fizjologiczne. Nie szczędźmy psu pochwał i nagradzajmy go a szybko pojmie, co chcemy mu przekazać.

Krzyki, zanurzanie nosa w kałuży moczu, a zwłaszcza bicie jest szkodliwą nadgorliwością , prowadzącą do zastraszenia zwierzęcia.

Młodemu psu potrzebne jest odpowiednie żywienie, codzienne spacery, ciepłe i suche legowisko oraz dużo zabawy i pieszczot. Przez pierwsze dni po sprowadzeniu szczeniaka trzeba go karmić tak, jak robił to hodowca. Zmiana pożywienia powinna następować powoli. Początkowo szczenię karmi się 4 razy dziennie. Od 5 tygodnia można psa żywić 3 razy dziennie. Po ukończeniu roku zupełnie wystarczy 2-krotne dzienne żywienie. Więcej informacji o żywieniu psów .

Po posiłku zwierzątko od razu powinno znaleźć się na dworze, żeby mogło załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. W czasie spaceru pozwólmy szczeniakowi poznawać otaczający go świat i nie zabierajmy go zbyt szybko do domu. W domu zróbmy dla naszego pupila legowisko. Może być to wiklinowy koszyk czy karton, wyłożony kocem. Jeśli nam to nie przeszkadza pozwólmy spać psu w pobliżu naszego łóżka. Będzie się czuł wtedy bezpieczny i spał spokojnie. A może my też poczujemy się bezpieczniej mając w pobliżu prawdziwego przyjaciela i opiekuna.

 

Komentarze  

 
#8 Gość 2010-02-27 19:32
Dzien dobry! Ja mam szczeniaka i mam problem,bo nie wiem od ilu tygodni moge dawac mu smakołyki !?
 
 
#7 Gość 2009-05-15 16:09
Witam. Płeć u szczeniaka ---> tak samo jak u ludzi ---> zjażyj do podwozia
 
 
#6 Gość 2008-12-08 00:16
jak rozpoznać płeć u szczeniaka? bardzo pilnie proszę o odpowiedz
 
 
#5 Gość 2008-11-25 23:08
Dzień dobry, kupiliśmy szczeniaka i mamy pewne wątpliwości, w tej chwili piesek ma 14 tygodni i jak na dzień dzisiejszy załatwianie potrzeb fizjologicznych jest wyjątkowo dziwne. W trakcie spaceru nic a po powrocie do domu natychmiast i to w pełnym zestawie. a drugi problem to ogryzanie wszystkiego, próbowaliśmy wszystkiego z tzw. sposobami domowymi włącznie, po skropieniu ostrymi przyprawami np. piri piri papryczki miałem wrażenie, że tylko poprawiłem atrakcyjnośćogr yzanego przedmiotu. czy poza czasem są jakieś sposoby na uregulowanie tego typu problemów? z poadrowieniami.
 
 
#4 Gość 2008-05-16 12:17
Dre ELO, mam nadzieję, że masz świadomość tego, że Twoj inteligencja jest równa zeru. Żal mi takich ludzi jak Ty. Skoro masz zamiar pisać tak infantylne teksty, to zrób coś dla siebie i innych i daj sobie z tym spokój!
 
 
#3 Gość 2008-04-20 17:50
Droga Kamilo, Twój Max zdechnie bardzo szybki a wszystko to będzie Twoją winą.
 
 
#2 Gość 2008-03-28 13:11
Czy dalmatyńczyk trzymany w bloku będzie czuł się dobrze?
 
 
#1 iwańska 2007-12-14 12:45
kupiłam tydzień temu szczeniaka sznaucera miniaturka który jest obcienty wychodząc z nim na spacer się trzęsie mam mu kupić ubranko? czy mój max może się przeziębić co mam zrobić? prosze odpisać kamila
 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz