Twój profil

Witaj!              | 
Odmrożenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
czwartek, 19 października 2006 21:59
Na odmrożenia narażone są psy pozostawione długi czas w temperaturze otoczenia poniżej zera stopni.

 

Najczęściej tego rodzaju uszkodzeniom ulegają peryferycznie położone części ciała tj. uszy, ogon, palce, oraz moszna. Skóra w miejscu odmrożonym jest zimna, blada i traci czucie.

Jak pomóc zwierzęciu?

W przypadku, gdy pies jest mokry należy go osuszyć i owinąć w koc. Odmrożone części ciała dobrze jest ogrzać w kąpieli (woda lekko ciepła).

Uwaga: kąpieli w gorącej wodzie (o temperaturze ok. 40 stopni) nie wolno stosować w żadnym wypadku!

Gdyby doszło do złuszczania naskórka, można zastosować krem z antybiotykiem. Jeżeli mimo udzielonej pomocy skóra pozostaje blada, zimna i niewrażliwa na dotyk - trzeba skonsultować się z lekarzem weterynarii.

UWAGA!
Niezależnie od tego, jakie będą wyniki podjętych przez Ciebie działań, po wypadku należy zwrócić się o pomoc do weterynarza!

 

Komentarze  

 
#3 Gość 2008-01-02 23:08
Znalazłem psa i ma odmrożone łapy. Lekarz mówi że jeżeli do jutra nie wróci mu krążenie trzeba go uspać. Odmrożenie jest chyba groźne bo złazi mu ciało z plców widać kości. Mocze mu łapy w rivanolu i masaże. Jest jakiś sposób żeby pomóc temu psu? Szkoda go usypiać
 
 
#2 Maciek Sz 2006-11-09 20:57
Oczywiście, w naszym tekście doszło do groźnej pomyłki, wynikającej ze skrótu redakcyjnego. Chodziło oczywiście o kąpiel w lekko ciepłej wodzie. Kąpiel w temperaturze 40 st. oczywiście byłaby groźna. Dziękujemy za czujność i zwrócenie uwagi. Tekst zmodyfikowany.
 
 
#1 Ble 2006-11-09 20:26
Jeśli odmrożoną częśc ogrzejemy do tak wysokiej temperatury, nastąpi szok termiczny. To jest bardzo niebezpieczne, czasem nawet prowadzi do amputacji danej części ciała. Pozdrawiam.
 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 627 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz