Twój profil

Witaj!              | 
Psy (sekcja)
JAK PRZYGOTOWAĆ NASZEGO CZWORONOGA DO WIOSNY? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lek. wet. S. Szymańska   
sobota, 23 marca 2013 22:02

Bardzo powoli, ale zbliża się do nas wiosna. Stąd pomysł na artykuł, który będzie zawierał kilka cennych rad, jak przygotować naszego pupila do tej pory roku.

 

 
Dlaczego mój pies się drapie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lek. Wet Sylwia Szymańska   
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 21:55

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań lekarzowi weterynarii. Odpowiedz na to pytanie brzmi: Twój pies drapie się z powodu świądu.

 

 
Kleszcz! A jak się wkręci?? PDF Drukuj Email
Wpisany przez lek. wet. Sylwia Szymańska   
poniedziałek, 07 maja 2012 00:00

Okres wiosny i lata to dla właścicieli okazja do aktywnego wypoczynku. Nie ma nic przyjemniejszego niż długi spacer z psem po łąkach... Ta przyjemność jednak, jeżeli nie zabezpieczymy się wcześniej, może być niebezpieczne. Plaga kleszczy, jaka nas nawiedza od wielu lat znowu się rozpoczyna. Po ciepłej zimie możemy się spodziewać, że będzie ich więcej niż zwykle, a lekarze weterynarii sygnalizują nam, że „sezon na kleszcze” trwa właściwie nieprzerwanie.

 
Jak pielęgnować psa zimą? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lek. Wet Sylwia Szymańska   
wtorek, 31 stycznia 2012 00:00Zima to trudny okres dla naszych czworonożnych pupili. Śnieg i mróz potrafi się nieźle dać we znaki. Przede wszystkim wtedy, gdynasz pies nie będzie do zimy przygotowany. Są oczywiście rasy, które zima czuja się jak przysłowiowa „ ryba w wodzie” np. Malamut, Samojed, Husky. Te rasy bowiem przed zima porastaja gęstym podszerstkiem, który zapewnia im ciepło.

 
Biegunka u psa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
środa, 11 maja 2011 22:00

Biegunka u psa jest jedną z najczęstszych dolegliwości z jaką właściciele zgłaszają się do lekarzy weterynarii. O biegunce mówimy gdy mamy doczynienia ze zwiększoną zawartością wody w kale (kał płynny lub półpłynny) ze zwiększoną jego ilością oraz częstotliwością wypróżnień. Kał ten często bywa z domieszką krwi i/lub śluzu.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz