Twój profil

Witaj!              | 
Złamanie PDF Drukuj Email
wtorek, 10 października 2006 22:59
Złamania to jedno z najczęściej spotykanych następstw urazów u małych zwierząt. Jak większość urazów, złamanie powoduje nie tylko przerwanie ciągłości tkanki kostnej, ale również szereg zaburzeń ogólnych.

Złamania to jedno z najczęściej spotykanych następstw urazów u małych zwierząt. Jak większość urazów, złamanie powoduje nie tylko przerwanie ciągłości tkanki kostnej, ale również szereg zaburzeń ogólnych.

Jakie objawy obserwujemy przy złamaniu?

  • ból
  • obrzęk
  • zniekształcenie, podkurczenie kończyny
  • ograniczenie lub brak ruchu

Złamanie kręgosłupa

W tym przypadku należy postarać się delikatnie przeturlać kota przez grzbiet na koc i zawieźć go do weterynarza.

Złamanie kończyny

Należy kilkoma warstwami waty owinąć uszkodzoną kończynę w miejscu złamania oraz nieco powyżej i poniżej. Następnie trzeba owinąć kilkoma warstwami bandaża gazowego. Na koniec na całą warstwę opatrunku zakładamy lekko bandaż elastyczny. Konieczne jest zawiezienie kota do lecznicy weterynaryjnej.

Złamanie miednicy

W tej sytuacji trzeba podnieść kota za skórę na karku, podeprzeć drugą ręką jego klatkę piersiową i odtransportować go do lecznicy.

UWAGA!
Niezależnie od tego, jakie będą wyniki podjętych przez Ciebie działań, po wypadku należy zwrócić się o pomoc do weterynarza!

 

Komentarze  

 
#64 Gość 2010-06-06 22:48
DO WETERYNARZA IDZ!!!
 
 
#63 Gość 2010-06-04 22:05
Mój roczny kociak spadł z drzewa i nie staje na przednią nóżkę... Co robić???
 
 
#62 Gość 2010-06-02 19:57
Moja kotka nie dawno urodziła , jest to jej pierwszy poród małe kotki umierały jeden po drugim choć były zdrowe. został tylko jeden, dzisiaj poszłam zoaczyć co się z nim dzieje usiadłam na stole na strych i z góry patszyłam na koszyk z kotkiem. Moja kotka zabrała małego i zeszła z nim po schodach , drzwi były zamkięte więc się wrócił i przycupneła na górze przy schodach, chcąc zejść niefortunnie upuściła kotka na dół.! szybko za nim pobiegłam jeszcze żył. Zabrałam go do domu i położyłam zawiniętego na kocyku. On cały czas leży bezwładnie i macha nóżkami od czasu do czasu coś mruknie pod nosem. Leżąc ciężko oddycha i od czasu do czasu gwałtownie się zrywa,ale się nie podnosi, to tak jakby ktoś nagle go poderwał to chyba coś w rodzaju drgawek co robić?????????? ??????????????? ?????????
 
 
-1 #61 Gość 2010-05-28 14:12
21 maja moja kotka wpadła pod samochód , a 14 maja urodziła kociaki.Jest kotem wiejskim. ma połamaną prawą tylną nóżkę i ogon bezwładny. Codzinnie dostaje ciepłe mleko oraz resztki od obiadu.Ma również pokarm dla kociaków.Swoje potrzeby załatwia bez problemu. W środę została wykąpana i bardzo się cieszyła.Nie mam pojęcia co mam zrobić z tą łapką czy usztywnić czy nic z nią nie robić ? Proszę o pomoc . To jest najukochańszy kotek w moim domu . :(
 
 
#60 Gość 2010-05-25 20:17
Witam
3 tygodnie temu moja kotka miała \"cesarkę\". Urodziła 3 wspaniałe kiciaki, ale niestety u jednego zaobserwowałam dziwne objawy - ma przechyloną głowę na bok i podczas chodzenia troszkę się przewraca. Co robić ? Czy jest jakaś możliwość rehabilitacji?
 
 
#59 Gość 2010-05-17 12:02
moj kotek ma 5 dni i nie rusza prawie wogole tylnymi łapkami!!! Niewiem co robic???
 
 
+1 #58 Gość 2010-05-14 17:11
Mój kot zrobił sobie coś w przednią łapkę...
kuleje a ja nie wiem jak mam się nim zająć
Pomocy!! :(
 
 
#57 Gość 2010-05-09 01:39
Tydzień temu mój kot spadł z X piętra na beton... niestety nie obyło się bez poważnych urazów: złamanie z przesunięciem obu przednich łap, uszkodzona wątroba, krwotok wewnętrzny. Na razie jego stan się ustabilizował. Przeszedł operację wstawienia stabilizacji obu przednich łap. Krwotok ustał. Ma jeszcze problemy z wątrobą, jednak powinien dać radę to zwalczyć. Koszt jak do tej pory to 1300 ale życie zwierzaka bezcenne.
 
 
-1 #56 Gość 2010-04-14 15:47
nie wiecie moze ile kosztuje gips dla psa ?
 
 
+1 #55 Gość 2010-03-13 18:09
to prawda mój kot ma złamanie lewej tylnej łapki strasznie cierpi. to STRASZNE
 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 219 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz