Twój profil

Witaj!              | 
Dzień Kota PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
piątek, 10 lutego 2012 22:02

Pan Bóg jak wiadomo tworzył świat przez bodajże tydzień, a potem spojrzał na swoje dzieło i powiedział: „ Ooo k...a!”. A później dodał: „a, mam jeszcze chwilę, teraz zrobię coś naprawdę ładnego: coś mnie godnego, coś zaprawdę w boskim wymiarze. Coś takiego, co jest autentyczną kwintesencją piękna i nie ma wad”. I zrobił kota. (Andrzej Sapkowski). 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota.

KotyW Polsce po raz pierwszy obchodzono to święto w 2006 roku. Święto to ma na celu pokazać ważność kota w życiu człowieka, ale również zachęcić nas do niesienia pomocy kotom bezdomnym oraz zwrócić naszą uwagę na ciężki los tych zwierząt, które nie miały szczęścia znaleźć kochającego właściciela i dachu nad głową.

W tym dniu organizowane są akcje na rzecz kotów.  W akcji udział biorą hodowcy, kluby felinologiczne, osoby prywatne, instytucje, a także szkoły czy przedszkola. Dodatkowo obchodom towarzyszą: pokazy kotów, konkursy dla dzieci, wystawy prac artystycznych związanych z kocią tematyką, wystawy fotografii, gratisowe porady weterynaryjne, spotkania z lekarzami czy hodowcami. Wszystko po to abyśmy mogli poznać te fascynujące zwierzęta bliżej i przekonać się, że zasługują na naszą miłość i szacunek. Wiadomo,że kot to nie pies, on zawsze chadza własnymi drogami i relacja kot-człowiek bywa trudna i wymaga wielu kompromisów.

Bo jak powiedział Eric Gurney: Rzeczą wielkiej wagi jest nieskończona rozmaitość kotów. Można wybrać kota stosownie do wystroju, zestawu kolorów, wysokości dochodów , osobowości, usposobienia itd. Lecz pod futrem jakiegokolwiek jest koloru, pozostaje absolutnie niezmienny, jedyny na świecie WOLNY DUCH.

Kot Maurycy

Wyzywają go od rabusiów gangsterów oszustów i wyłudzaczy
uliczników i zabijaków
Przeszkadza w posiłkach wskakuje na stół
i buszuje wśród szklanek i kieliszków
rozrywa paczki z jedzeniem przynosi w pyszczku złowionego szpaka
który postanowił zwiedzić pieszo trawnik przed domem
i zapłacił życiem za ten nieostrożny spacer
żąda bezapelacyjnie wejścia lub wyjścia z pokoju czy kuchni
wdaje się w zażarte bójki z sąsiedzkimi kotami
wydając przy tym przerażające wrzaski drapieżnika z dżungli
Nie schlebia nikomu i jest nieugięty w swoich chęciach
obojętny na nakazy i pieszczoty
tak pieszczoty bo nie zważając na jego naturę
pieszczą go i tulą
zachwycając się jego miękkim chodem i zręcznymi skokami
podają mu najlepsze kąski i pozwalają spać na swoich łóżkach
Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość
i nie za posłuszeństwo ani lojalność
ale za wdzięk i niepokorność
za życie samo w sobie w całej jego oczywistości
Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.
Julia Hartwig


Bo jak powiedział Eric Gurney: Rzeczą wielkiej wagi jest nieskończona rozmaitość kotów. Można wybrać kota stosownie do wystroju, zestawu kolorów, wysokości dochodów , osobowości, usposobienia itd. Lecz pod futrem jakiegokolwiek jest koloru, pozostaje absolutnie niezmienny, jedyny na świecie WOLNY DUCH.  Wiadomo,że kot to nie pies, on zawsze chadza własnymi drogami i relacja kot-człowiek bywa trudna i wymaga wielu kompromisów.  W tym dniu organizowane są akcje na rzecz kotów.  W akcji udział biorą hodowcy, kluby felinologiczne, osoby prywatne, instytucje, a także szkoły czy przedszkola. Dodatkowo obchodom towarzyszą: pokazy kotów, konkursy dla dzieci, wystawy prac artystycznych związanych z kocią tematyką, wystawy fotografii, gratisowe porady weterynaryjne, spotkania z lekarzami czy hodowcami. Wszystko po to abyśmy mogli poznać te fascynujące zwierzęta bliżej i przekonać się, że zasługują na naszą miłość i szacunek.  Święto to ma na celu pokazać ważność kota w życiu człowieka, ale również zachęcić nas do niesienia pomocy kotom bezdomnym. Zwrócić naszą uwagę na ciężki los tych zwierząt, które nie miały szczęścia znaleźć kochającego właściciela i dachu nad głową.17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. W Polsce po raz pierwszy obchodzono to święto w 2006 roku.

 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz