Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Forum Gryzonie Choroba Złamania otwarte u chomików
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Złamania otwarte u chomików

Złamania otwarte u chomików 5 lata 7 miesiąc temu #5497

23.01.09 mój chomik złamał sobie nogę.Byłam z nim u lekarza dopiero w poniedziałek bo byłam poza Polską.Lekarz powiedziała że będzie trzeba mu nogę amputować.Ja się na to zgodziłam.Podali mu narkozę znieczulenie.Teraz żałuję swojej decyzji.Operacja była bardzo ryzykowna.Chomik nie przetrwał operacji zmarł.Pysia bo tak miał na imię chomik miała 15m-c była dżungarkiem.Wiem że zrobiłam wszystko co się dało zrobić.Jestem szczęśliwa że Pysia już nie cierpi ale za to ja cierpię bo jej nie ma.Nie płakałam bo wiem ,że płacz nie przywróci jej życia.Była bardzo wyjątkowym chomikiem.Puszczałam ją po domu jak chciała już wejść do klatki podchodziła do mnie i piszczała.Jadła ze mną kanapki miała do mnie zaufanie.NIGDY JEJ NIE ZAPOMNĘ

Kocham Ciebie PySSiu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp.:Złamania otwarte u chomików 5 lata 7 miesiąc temu #5530

• mina
  • mina Avatar
  • Platynowy
  • miłośnik zwierząt
  • Oklaski: 40
Witam.
Złamania u chomików z reguły zrastaja się same. Nie sposób nogi czy łapy usztywnić czy założyć gipsu, ale przy odpowiednim postępowaniu i opiece, chomiki często wracają do zdrowia i uczą sie radzic sobie z tak czy inaczej zrośniętą kończyną.
Ciężko powiedzieć co było bardziej odpowiednie dla twojego zwierzaka z punktu widzenia rodzaju złamania, ponieważ nic nie piszesz o samym złamaniu. Narkoza dla chomika jest zawsze ryzykiem, ponieważ nie ma sposobu na kontrolę krążenia czy oddechu w przypadku tak małego organizmu.

Zrobiłaś co mogłaś a chomik biega teraz za tęczowym mostem i napewno Ciebie wspomina.
Pamiętaj o nim, może zdjęcie w ramce na ścianie ukoi w jakiś sposób ból. Przynajmniej moje zwierzaki, które biegają w obłokach są na ścianie w ramce i dzięki temu jest mi jakoś troszkę lżej.

Na przyszłość - pamiętaj że w przypadku chomików wystarczy prosta w miare duza klatka, kołowrotek, domek i poidełko. Nie ma co wymyślać. Prostota tutaj jest najważniejsza i trzeba tak wszystko rozplanować, żeby chomik wszędobylski nie mógł sobie zrobić krzywdy.

A jeżeli chodzi o weterynarza - tylko dobry i sprawdzony !!!

Współczujemy bardzo i jesteśmy z Tobą.
IM BARDZIEJ POZNAJE LUDZI TYM BARDZIEJ KOCHAM ZWIERZETA

www.fundacjapomagajmyrazem.pl
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez mina.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.251 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 394 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz