Twój profil

Witaj!              | 
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: koci katar?

koci katar? 5 lata 4 miesiąc temu #6669

chciałabym się dowiedzieć, jakiej choroby objawiami jest kichanie, zatkany nos, wydzielina z nosa i wystawianie języka u kota? przybłąkał sie do mnie taki jeden bezdomny kocur i chciałabym się dowiedzieć jak mogę mu pomóc, nie chce go łapać i stresować, przychodzi na jedzenie :)jest dziki i nieufny, więc mogłabym podsunąć mu odpowiednie lekarstwo, np w karmie. Jego oczy są zdrowe, wiec objawy niezupełnie pasują do kociego kataru, ma apetyt i jest aktywny.
pozdrawianna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp.:koci katar? 5 lata 4 miesiąc temu #6752

• mina
  • mina Avatar
  • Platynowy
  • miłośnik zwierząt
  • Oklaski: 40
Hmmm... koty domowe szczepi sie przeciwko kociemu katarowi. To paskudna choroba. Jeżeli to bezdomny kociak to zapewne nie był szczepiony i prawdopodobieństwo wystąpienia kociego kataru jest duże, ale niekoniecznie to musi byc to. Kot może byc poprostu przeziębiony.
Tutaj cos na temat kataru:
http://kocia_stronka.republika.pl/katar_koci.html

Skontaktuj się z weternarzem i ewentualnie ustalcie jak można mu pomóc. Czy łapać i przywieźć do niego, czy można mu coś podać.

Swoją drogą - wyrazy szacunku dla Ciebie za to, że pomagasz kotu. To naprawdę wspaniały gest i oby więcej takich ludzi jak Ty.

Pozdrawiam i napisz co tam z kotem.
IM BARDZIEJ POZNAJE LUDZI TYM BARDZIEJ KOCHAM ZWIERZETA

www.fundacjapomagajmyrazem.pl

Odp.:koci katar? 5 lata 3 miesiąc temu #6992

• Justyan
  • Justyan Avatar
  • Nowy
  • Oklaski: 0
Właśnie apropo kociego kataru, czy kichanie i wydzielina z noska i oczu mogą być oznaką czegoś innego? też mam znajdke od jakiegoś tygodnia, w sumie to gania po całym domu i wcina ile sie da... tylko to kichanie, przecieram jej oczy i nos letnią wodą i już lepiej wygląda, troche jej się nawet przytyło.

Ile może orientacujnie kosztowac leczenie kota z kocim katerem??

Odp.:koci katar? 5 lata 3 miesiąc temu #7052

• kruk
  • kruk Avatar
  • Nowy
JEśli podejrzewasz koci katar, pomóc mogą jedynie antybiotyki, i to trzeba zastosować je szybko, bo na bazie wirusów powodujących koci katar, rozwijają się często inne paskudztwa, te już gorsze do wyleczenia. Jednym z powikłań po herpes wirusie jest znieuleczalne zapalenie jamy ustnej. Inne, to zapalenie oczu, prowadzące aż do zapalenia opon mózgowych. Słowem, nie wolno lekceważyć kociego kataru.
A poza tym, katar jest dla kota o wiele bardziej uciążliwy, niż dla człowieka, ponieważ zwierzątko nie potrafi oddychać buzią. Tak więc, w skrajnych przypadkach może się po prostu udusic.
Pozdrawiam

Odp.:koci katar? 4 lata 9 miesiąc temu #8978

• zebra
  • zebra Avatar
  • Nowy
A ja mam problem z dwoma kotkami. Mają koci katar. Były u weterynarza, jeden przez ponad tydzien bo był bardzo osłabiony. Wzięłam go juz z powrotem do domu, nadal ma koci katar, cały nosek zaropiały, oczka tez troche i mam wrażenie, że ropa siedzi jej na drogach oddechowych i probuje tak jakby to wupluc ale nie potrafi. Nadal dostaje zastrzyki (antybiotyk) ale nie chce jeść, tzn. chce jesc ale tak jakby nie potrafi przez tą ropę, miauczy i prosi o jedzenie. Jestem juz zrezygnowana bo nie wiem jak jej pomoc a u wetetynarza była dosyć długo. Proszę doradzcie co powinnam jeszcze zrobić i czy kotek ma szanse na przeżycie...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.374 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz