Stona główna Forum Koty Pielęgnacja operacja pęcherza moczowego u suki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: operacja pęcherza moczowego u suki

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11141

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Hej Damian!
Chodziło mi o temp w powietrzu (upał):)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11144

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Witaj ponownie!:)
Dzisiaj było z Zuzą o wiele lepiej niż przez ostatnie dni! Rany pomalutku się goją !Najgorzej jest chyba z ogonem (wewnętrzna strona od odbytu) Nie ma tam ran, ale jest zczerwienione i chyba są tam wytarte włosy!Poza tym Zuza często wylizuje odbyt albo może tą część ogona! Ciężko mi powiedzieć co??? Nie wiem czy dlatego że ma podrażniony czy coś innego się dzieje????
Damian zastanawia mnie jedna sprawa: otóż gdy Zuza robi kupę robi ją częściej ale w ,,małych kawałkach" Po prostu nie jest to jeden ciąg Czy to może być spowodowane brakiem napięcia???? Ja mam wrażenie że jak Zuza ma na końcu stolec to wtedy go jakby puszcza i tyle ile spadnie tyle jest ok Mimo wszystko próbuje kucać i odchyla ogon dosyć sztywno ale nie do góry tylko w prawą stronę! Ostatnio też zauważyłam że jak Zuza się cieszy to też odchyla ogon dosyć wysoko w prawą stronę ! jak na razie jeszcze nigdy nie zauważyłam żeby ogon odchyliła w lewą stronę! Mam też wrażenie że Zuza utrzymuje większą ilość moczu w pęcherzu ponieważ jak sika to ostatnio dosyć często są to strumienie chociaż jak biega to i zdarza się że jej leci kropelkami Wcześniej chyba było to częściej i nie było takich ,, siknięć" strumieniem chyba że się ją masowało po brzuchu i pęcherzu!
Damian co o tym myślisz??? Może to dobrze wróży???:)

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11145

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Cześć Agnieszko

Obiecujące nowe wieści. Dla mnie to dobre informacje.

A kał jak i mocz, będzie oddawany z zaburzeniami, czyli właśnie tak, jak opisujesz. Zuza nie jest w stanie wyprzeć całej masy kału na raz. Dobrze, że nowe wieści są pozytywne i to we w miarę krótkim czasie.

Pozdrawiam Cię, Damian

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11199

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Witaj Damian po dłuższym czasie:)!
Jutro ostatni zastrzyk z 2 serii nivalin czyli 20 Jeśli chodzi o zachowanie i zdrowie Zuzy to chyba bez zmian tzn nie pogarsza się a zmiana na lepsze to jeśli jest to bardzo minimalna:(
Chodzi o to że Zuza sika rzadziej niż wcześniej większymi strumieniami ale też chyba nie kontrolowanie! Czasami jak siknie większym strumieniem to aż sama się zlęknie! Cały czas nie kuca do sikania czyli pewnie nie czuje kiedy jej poleci (co mnie też zastanawia bo przecież odchyla ogon w lewą stronę jak sika)
Jeśli chodzi o rany o których wcześniej pisałam to rany się zagoiły,zeszły już strupki ale skóra w tych miejscach z czerwonej zrobiła się szara-tak jakby sina! Poza tym w jednym miejscu tam gdzie była rana wyczuwam zgrubienie podskórne !! Nie jest to duże i przesuwa się razem ze skórą! Ponieważ są tam włosy ciężko powiedzieć mi co to jest gdyż na pewno jest to pod skórą ale nie wiem czy zbiera się jakiś wrzód czy coś innego:((( Znajomy mówił że jak to dotyka to podobne jest do ( gzy?)jak u krowy ! Może coś tam się zrobiło od tych ran co miała?:(
To by było na tyle w skrócie:) Od poniedziałku dalsza seria zastrzyków:(
Pozdrawiam!

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 2 miesiąc temu #11200

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Witam Cię Agnieszko

To już trzy tygodnie podawania Nivalinu? Czas szybko mija.
A choroba ma niestety taki charakter, że żadne istotne zmiany nie zachodzą nawet przez taki okres czasu. Trzeba być cierpliwym i robić swoje. A odstawianie ogona to reakcja odruchowa, automatyczna choć też u Zuzy cząstkowa.
Gdyby guzek rósł, pokaż go lekarzowi.

Pozdrawiam Cię Agnieszko, Damian

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 2 miesiąc temu #11236

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Hej Agnieszko

Czy masz nowe wiadomości czy też jest bez zmian u Zuzy?
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.290 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam