Stona główna Forum Koty Pielęgnacja operacja pęcherza moczowego u suki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: operacja pęcherza moczowego u suki

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11115

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Jaka to jest witamina B?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11116

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Wszystkie z grupy witaminy B
Witamina B compleks

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11118

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Domyślam się, Agnieszko, że to są tabletki. Jeżeli tak, to dawka jak dla dorosłej osoby.

Co z nową próbą szczypania?

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11120

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Witaj Damian!
Dziki za odpowiedź!Próbowałam szczypałam i myślę że ona ma czucie jednak jeszcze nie nagrywałam bo dzisiaj znowu się przeraziłam! Otóż mam kolejny problem i to bardzo poważny!!!! Dzisiaj podczas głaskania w sierści na grzbiecie blisko ogona zauważyłam muchę która niezbyt szybko chciała wylecieć! Po odgarnięciu sierści przeraziłam się - zobaczyłam malutkie mady!!!!!!! Zuza od wczoraj wieczora nie mogła usiedzieć spokojnie ! Bez przerwy wylizywała odbyt! Nie mogliśmy zgadnąć co się dzieje??!! Myśleliśmy że ma problem z kupą i dzisiaj to samo!!! A tu proszę!
Przed wczoraj ją kąpałam i nic nie zauważyłam !
Od razu zabraliśmy się do roboty! Wykąpaliśmy ją,oczywiście na ile się dało to wyczesaliśmy to diabelstwo z włosów ! Mamy trochę problem bo chyba będę musiała ją ogolić bo ma bardzo gęstą sierść!! Po tym wszystkim obejrzeliśmy ją całą i okazało się że na grzbiecie ma niewielką ranę no i odbyt też cały podrażniony! Myślę że prawdopodobnie od moczu gdyż boki i ogon ma często mokre zwłaszcza z nocy!! Wewnętrzna część ogona przy odbycie też zaczerwieniona!!!:((( Kąpię ją co dwa dni w zależności od zabrudzenia i pogody! Może powinnam codziennie???
Dzisiaj zdezynfekowaliśmy ranę wodą utlenioną i zaraz pojechałam do apteki i kupiłam octenisept w areozolu i maxibiotic maść ! Niestety dzisiaj sobota i utrudniony dostęp do weterynarza a jutro też wolne a tu trzeba działać i to szybko!!!Damian co robić??????
Boję się że od tego moczu mogą być rany i muchy będą ciągnęły jak do miodu!!!!! Jak temu zapobiec???? Czy wygolić jej to miejsce gdzie jest rana czy wtedy muchy będą miały jeszcze lepszy dostęp????? Boże czuję że jestem coraz bardziej bezradna:(((((

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11121

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Agnieszko nie martw się, to są przejściowe kłopoty.
Skóra może być chora z powodu zabrudzenia i na pewno skrócenie włosów będzie bardzo pomocne.
Myślę, że ta rana na grzbiecie to ostre wysiękowe zapalenie skóry, egzema. Przypadłość dość charakterystyczna dla dużych ras. Gdyby objawy były takie, jak opisujesz, nie będzie potrzebna pomoc poza pielęgnacją chorej skóry preparatami które kupiłaś. A muchy interesują się jedynie martwą, rozkładającą się tkanką, więc ich larwy są czasem pomocne. A u Zuzy wystarczy mycie by pozbyć się tego, co wabi muchy i żywi ich larwy. Wszystko wygląda paskudnie i budzi paskudne odczucia, ale nie ma się co martwić. Sprawa typowa dla pory letniej.
W razie wątpliwości pisz do mnie. Damian

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #11122

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Ok! To mię troszkę uspokoiłeś! Jak to zobaczyłam to doznałam szoku! Nigdy nie spodziewałabym się że u mojego psa mogą być larwy:((( Damian a co robić z odbytem i wewnętrzną częścią ogona przy odbycie, bo rzeczywiście jest zaczerwienione??? Czy może pudrować??? Czy jakieś maści??
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez agilah.
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.212 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam