Stona główna Forum Koty Pielęgnacja operacja pęcherza moczowego u suki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: operacja pęcherza moczowego u suki

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #10990

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Cześć Damian!
Dzięki za odpowiedź!
Odnośnie lekarzy zgadzam się z tobą ,tylko taka niemoc wpędza mnie w poczucie winy Może gdybym wykonała tą tomografię miałabym pewność co jest i może wtedy szybciej udałoby się wyleczyć Zuzę:(
W poniedziałek umówię się z moim lekarzem na wizytę bo prawdopodobnie już będzie i zobaczę co on powie! Wtedy znowu się odezwę i napiszę jakie dalsze leczenie !?
Póki co pozdrawiam z Grudziądza:)

Ps. Damian czy Ty widziałeś ile osób odsłaniało tę stronę??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #10993

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Czekam razem z Tobą na poniedziałkowe wiadomości. I sądzę, że wiele osób też czeka. Jak widzisz, czytają tą historię.

Każdy wątek na forum jest czytany przez wielu nie zarejestrowanych użytkowników i dostarcza im dużo wiedzy. Dlatego cenię korespondencję z Tobą i każdą osobą, która znajduje czas na opisywanie historii choroby swojego zwierzęcia. Jestem Tobie wdzięczny za to.

Pozdrawiam, Damian

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #10998

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Cześć Damian!
To ja Tobie dziękuję że chcesz ze mną pisać , udzielać informacji i odpowiadać na moje pytania !
Niestety nie mam dzisiaj dobrych wiadomości:( Po raz kolejny zawiodłam się :( Tak jak myślałam! Obecny lekarz który prowadzi Zuzę nie chce leczyć jej bez wykonania tomografii:( Mówi że jest to konieczne żeby podjąć dalsze kroki ! Poza tomografią chce wpuścić jej płyn w rdzeń (nie wiem jak to się fachowo nazywa ) aby zobaczyć jak zachowuje się jej kręgosłup i porobić kolejne zdjęcia! Niestety to kolejny koszt! Myślę że samo to badanie to ok 1000zł a później dalsze leczenie! Ja na dzień dzisiejszy podziękowałam panu i zadz do (znajomego lekarza o którym pisałam wcześniej) który bez problemu przyjedzie jutro do mnie i podejmie się leczenia o którym Ty mówiłeś ! Jutro pierwsze sterydy ! Nie wiem jeszcze jakie ale jak będę znała nazwę to zaraz napiszę! Poza tym dzisiaj wykupiłam jeszcze następną serię antybiotyków na pęcherz gdyż wet stwierdził, że to jeszcze za mało bo ciężar powinien być ok 1,024 a jest 1,015!
Damian,ja wiem że psa przez internet się nie wyleczy ale dzięki Tobie mam jakiś obraz leczenia i wiem że istnieje jakaś szansa na to że Zuza w końcu poczuje się lepiej a ja przy niej też !!

Agnieszka

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #11002

• DamianRożniewski
  • Platynowy
To smutne. Tym bardziej, że tomograf w Polsce jest dostępny od niedawna, a przedtem też leczono zwierzęta. Jestem zbulwersowany.

W Twojej sytuacji, gdy nie masz wykonanego badania, jest tak samo jakby po wykonaniu tomografii nie stwierdzono jakichkolwiek odchyleń od normy. W obydwu przypadkach wiedza jest w tym samym punkcie. I to jest możliwe. Czyli jestem lekarzem tylko dla tych, którzy płacą za wszystkie moje pomysły. Inaczej nie leczę. W każdej dziedzinie sprzedażowej jest tak, że dajemy klientowi to, co mu jest potrzebne, a nie to, co chcę mu sprzedać. Klient nie kupi Land Rovera gdy go nie stać, kupi natomiast Fiata i będzie szczęśliwy i też zajedzie na wakacje.

No dobra, czekamy na pierwsze dni po nowych lekach. A dodatkowe badanie RTG to mielografia, czyli z kontrastem.
Czy możesz nagrać film z Zuzą. To będzie spora dawka informacji. Zuza siedzi, Zuza wstaje i biegnie itp...

Pozdrawiam Cię majowo, Damian

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #11009

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Witaj Damian!
Widzisz Damian przypuszczałam że tak będzie! Lekarz który ją leczył, jest u nas dobrym i znanym fachowcem w okolicy jednak ma też opinię naciągania ludzi na kasę Ja nie chcę podważać jego kompetencji jednak myślałam że po zrobieniu już tylu badań i wykluczeniu chorób pęcherza będzie próbował (chociaż próbował)podać jej leki które być może mogłyby jej pomóc ! Niestety tak się nie stało!!:(
Dzisiaj odwiedził mnie weterynarz i podał jej zastrzyki o następujących nazwach dexafort ,traumeel Po któryś z tych zastrzyków mówił że Zuza może trochę więcej pić Patrząc na nią mówił że suka jest ogólnie w stanie b.dobrym i chyba był trochę zaskoczony jej zachowaniem i wyglądem! Mówił ze jest zadbana ! Jej zachowanie i wygląd nie wskazuje na to że jest chora( tzn suka wesoła,normalnie się porusza siada itp.) Jedyne to że nie kuca i nie trzyma moczu no i koński ogon wskazuje że jest coś nie tak:(
Za 3 dni będzie miała podany kolejny zastrzyk traumeel a za tydz znowu ten pierwszy !
Damian co myślisz o tych lekach?? Nie dostałam jak na razie żadnych innych tabletek.
Jeśli chodzi o filmik to postaram się nagrać jej zach i poruszanie ale muszę poczekać bo pogoda u nas dzisiaj nędzna ( pada deszcz) i nie chcę jej narażać bo i tak jej ,,zad "ciągle mokry !

Do usłyszenia ! Agnieszka

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #11015

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Cześć Agnieszko

Moje stanowisko jest takie: lekarz informuje o możliwościach w całym postępowaniu (badania, leki, zabiegi itd.) i wspólnie z właścicielem ustalają przebieg postępowania na podstawie zebranych informacji(możliwości finansowe, czas leczenia, warunki domowe, sposób podawania leków, możliwe powikłania i wiele innych).

Jednak jest ciąg dalszy leczenia, więc i nowe możliwości i szanse. Super. Uważam, że podane leki są OK i należy nam czekać na efekty (jaka dawka Dexafortu?). Jednak druga dawka sterydu powinna być podana jedynie, gdy po pierwszej będą wyraźne zmiany na lepsze. Inaczej nie ma sensu w tym konkretnym przypadku. Natomiast Traumeel oraz Nivalin na dłuższą metę tak. Plus ćwiczenia.

Damian
P.S. Gratulacje, jesteś bardzo wytrwała.
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.224 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam