Stona główna Forum Koty Pielęgnacja operacja pęcherza moczowego u suki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: operacja pęcherza moczowego u suki

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 2 miesiąc temu #10977

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Cześć Agnieszko

Gdyby dodać do siebie drżenie nóg, kłopoty z utrzymaniem moczu, kłopoty z oddawaniem kału i zwisający ogon, to podejrzewać można kłopoty neurologiczne czyli kręgosłup. W tej sytuacji pomocne mogą się okazać leki sterydowe. Lecz najpierw należy zrobić badanie moczu i porównać z poprzednim. Domyślam się, że badanie moczu jest kompletne czyli z osadem moczu.
Piszesz, że problemy z nogami zaczęły się od biegunki i częstego sikania. To tym bardziej sugeruje to, że przyczyna leży w kręgosłupie, gdyż częste parcie może prowadzić do dyskopatii lub innych zmian w związku ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej podczas parcia.
Czekajmy na badanie moczu.

Damian
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 2 miesiąc temu #10980

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Cześć Damian!
Tak właśnie czekam na badanie moczu! Prawdopodobnie zawiozę mocz w piątek bo wtedy kończą się antybiotyki!
Jeśli chodzi o leczenie neurologiczne czy mógłbyś w skrócie przybliżyć mi na czym to polega?? Już jak zmieniłam weterynarza przy pierwszej wizycie zasugerowano mi że Zuza może mieć problem z dyskiem i w związku z tym namawiano mnie na tomografię lecz wtedy podejrzewano jeszcze moczówkę nerkową a teraz ze względu no normę w piciu wody to raczej się wyklucza
Damian,czy uważasz że jeśli mocz będzie w normie(a mam taką nadzieję) jestem w stanie wyleczyć problem neurologiczny bez operacji bo też mi o niej wspominano ;( Jak możesz to przybliż mi troszkę na czym polega to leczenie i jeśli okaże się że to jest faktycznie to to po jakim czasie powinno być widać poprawę?? Z góry dziękuję za odpowiedź!!!

Pozdrawiam!

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 2 miesiąc temu #10981

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Cześć Agnieszko

Częściowo leczenie takich przypadłości zależy od wieku (ile Zuza ma lat?). Zależy jednak przede wszystkim od przyczyny.

Operacje wykonuje się, gdy pies bardzo cierpi z powodu bólu a leki nie pomagają, gdy ma duże zaburzenia czucia i przyjęcia właściwej postawy, gdy wreszcie poważne objawy pojawiły się gwałtownie. A więc nie dotyczy to Zuzi.
Natomiast leczenie polega na wykonywaniu czynności, które minimalizują skutki choroby, czyli ruch (głównie spacery) żeby zachować odpowiednią masę mięśni. Do tego masaż tych części ciała, które z powodu choroby są słabsze. Jest ciepło, więc pływanie (przy okazji to będzie higiena).
A z leków Nivalin (zastrzyki), witaminy z grupy B oraz najlepsze zestawy witaminowe. Dla mnie najlepszy jest Biogen P i VMP.

Niestety, nie wiadomo kiedy nastąpi poprawa. Jeżeli to jest dyskopatia, a zdrowienie przebiegać będzie prawidłowo, to oczekiwał bym konkretnej poprawy po 4-8 tygodniach. Przy zespole końskiego ogona to jest mniej pewne. Zawsze warto (a nawet należy) zrobić test przez 2-3 dni z dużą dawką sterydów - czy ich podanie zmieni sytuację istotnie. To jest sensowne i ważne.

Tyle na dziś, oczywiście pytaj o wszystko. Damian
Za tę wiadomość podziękował(a): agilah

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #10982

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Część Damian!
Ok! Trochę mi rozjaśniłeś sytuację! Ja myślę że ona nie odczuwa bólu,gdyż jej zachowanie jest normalne tzn chętnie biega ,bawi się itp! Przy uciskaniu tylnej części kręgosłupa też nie pokazuje że ją coś boli ,a raczej sztywno stoi i myślę że nawet sprawia jej to przyjemność:)
Tak sobie nawet myślałam żeby próbować jej masować tylną część kręgosłupa,tak zwyczajnie po ludzku! Od jutra zacznę to robić:)
Jeśli chodzi o Zuzę to 1 czerwca skończy dopiero 3 lata!
Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało czy był to tylko zwykły zbieg okoliczności ( problem neurologiczny,pęcherz operacja i do tego urojona)
Może faktycznie coś jej przeskoczyło bo Zuza przed chorobą była bardzo żywym psem i bardzo szczerze okazywała swoją radość:)) Zawsze wszędzie była pierwsza a matka jej we wszystkim jej ustępowała Jak na razie są rozdzielone żeby lepiej móc obserwować Zuzę ! Jeszcze 2 dni i będę znała wyniki moczu ! Oczywiście zaraz napiszę co i jak ,a teraz póki co wielkie dzięki!!!

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #10987

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Witaj Damian!
Tak jak wcześniej pisałam byłam zanieść mocz do badania. Okazuje się że mocz się znacznie poprawił tzn ciężar moczu wzrósł z 1,004 do 1,015
Pani weterynarz stwierdziła że mocz jest ok i nie ma w nim nic niepokojącego ani białka, ph też ok! To mnie troszkę ucieszyło!
Niestety nie było dzisiaj lekarza prowadzącego Zuzę więc nie wiem co on zadecyduje ? Boję się tylko że będzie dalej mnie namawiał na tomografię i skoro mu odmówię to nie wiem czy będzie traktował mnie poważnie ( wiesz o co chodzi?)Chciałabym pomóc mojemu psu ale w tej chwili nie mam już takich środków aby spełnić wymagania weterynarza odnośnie choroby Zuzy. Mam nadzieję że zaproponuje mi leczenie taki o którym Ty mówisz tzn tabletki, zastrzyki Skoro tyle chorób już można wykluczyć to może będzie to celny strzał!Mam taka nadzieję!
Damian ,słyszałam coś o enkortonie ?? Jak myślisz czy ten lek będzie odpowiedni dla niej??? Chciałam też zapytać czy te witaminy o których pisałeś można kupić normalnie w aptece tzn witaminy dla ludzi czy to muszą być weterynaryjne a jeśli tak to ile powinnam jej dziennie podawać witaminy B
Pozdrawiam!

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 1 miesiąc temu #10988

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Cześć, dzień dobry.

Ucieszyłem się, gdy dowiedziałem się jaki jest ciężar moczu. To jest bardzo dobra wiadomość. Po kolejnym badaniu będzie można mieć pewność.

A o lekarza i jego opinię się nie martw. Na tym polega ta praca by pomagać w każdych warunkach, a przeszkody finansowe to najczęstsza przeszkoda. Nie można przez to wykonać jakiegoś badania lub zastosować leku, jednak powinna taka sytuacja zmusić do myślenia i działania w takich warunkach,jakie się ma, a nie w takich o których się marzy. Lekarz, z całym szacunkiem dla każdego lekarza, ma przede wszystkim służyć tym, którzy opiekują się zwierzęciem.

Preparaty o których pisałem możesz kupić w każdej przychodni wet. bez recepty.Z kolei witamina B może być ludzka i dawkowanie może być też ludzkie. Natomiast jeżeli Encorton, to na krótko w dużej dawce by, jak pisałem, sprawdzić sensowność jego podawania. Jeżeli nie będzie efektu(widocznej wyraźnej poprawy) do 4. dnia, to podawanie sterydów później uważam za niestosowne.

Słoneczne pozdrowienia, Damian
Za tę wiadomość podziękował(a): agilah
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.227 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam