Stona główna Forum Koty Pielęgnacja operacja pęcherza moczowego u suki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: operacja pęcherza moczowego u suki

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #10958

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Cóż ja mogę powiedzieć po całym dniu...??
Rewelacji nie ma, ale może to za szybko na takie nowiny:(
Dzisiaj od wczoraj bez zmian z wyjątkiem wypitej wody! Dzisiaj Zuza wypiła 3l wody Nie ukrywam że trochę się zmartwiłam bo przez ostatnie 2 dni było 1,5l Może niepotrzebnie się martwię bo dzisiaj było trochę cieplej niż ostatnio ale czy ja wiem???
Cały czas nie wiem jaka powinna być norma albo chociaż przedział ???
Damian mam jeszcze kilka pytań do Ciebie!
Czy uważasz że 3 tabletki na urojoną to wystarczy czy powinnam przeczekać te objawy, bo dzisiaj dostała ostatnią tabletkę .Po tych tabletkach zdarzało jej się wymiotować ale jak mi wet mówił że może się tak zdarzyć !
A drugie pytanie czy suka może mieć problemy z parciem tzn przy robieniu kupy mam wrażenie że ona nie wysila się! Jak na tak dużego psa robi kupę np. 3 razy dziennie ale w bardzo małych kawałkach (powiedziałabym bobkach)i tyle!!! Zuza nie ma problemu z zatwardzeniem raczej jest normalna ale ta ilość a raczej wielkość trochę mnie dziwi !Czy te tabletki caprodyl mogą jej w tym pomóc czy one mają inne zadanie??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #10959

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Witaj Agnieszko

Twoja sunia ciągle nieuregulowana, a już przez chwilę wydawało się, że idzie ku lepszemu.
Jeżeli wypiła 3 litry tylko dzisiaj, a później znów będzie mniej, to super. Sądzę, że 3 litry wody w jej stanie zdrowia i przy suchej karmie to też będzie norma. Przy karmie "mokrej" to może być zbyt dużo, jednak okresowo większa ilość wypijanej wody wiązać się będzie z rozdrażnieniem, bólem, hormonami itp. Więc czekamy na następne dni.

Kłopoty z parciem mogą wynikać ze skutków po nowotworowych i pooperacyjnych (stan zapalny, ból, zrosty). Również z problemów kręgosłupowych (neurologiczne i bólowe) lub innych, o których nic nie wiemy.

Carprodyl może jej pomóc w sytuacjach związanych z bólem i stanem zapalnym. Chociaż gdyby były kłopoty związane z pęcherzem, nowotworem i operacją, to raczej sterydy byłyby lepsze. Szkoda, ale niewiele będziemy wiedzieć o sytuacji w jamie brzusznej. Chyba, że sytuacja zmusi do ponownego otwarcia brzucha lub dojdzie do kastracji.

O tabletkach, które otrzymałaś w związku z ciążą urojoną nic nie można powiedzieć, nie podałaś ich nazwy. Może już wiesz, jak się nazywają. No i jakie są teraz objawy, czy jest lepiej, czy gorzej, czy bez zmian.

Pozdrawiam Cię, Damian
Za tę wiadomość podziękował(a): agilah

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #10961

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Cześć Damian!
Dzisiaj piszę znów z trochę lepszym humorem:)
Rano było tak sobie ! Była niezbyt skora do zabaw i jakby trochę osowiała!:( Jak zwykle o tej samej porze dałam jej 2 tabl antybiotyku i 1/2 caprodylu ! Około 10 odwiedził mnie wet (znajomy który sprzedał mi leki o których mówiłeś) Zapytałam o te leki na urojoną i podał mi nazwę lecz ja zapomniałam a z jego karteczki nie mogę się doczytać:( W każdym razie jest to lek na literę b.....a????Mówił że dość dobry i powinien zadziałać Miał przy sobie jeszcze tylko jedną tabletkę którą od razu jej dałam i tym razem w całości! Po 2 godzinach znowu zwymiotowała ale po południu jakby miała ,,lepszy humor" Była bardziej ożywiona, szczekała itp. Kupa dzisiaj w normie i z lekką pomocą sama kucała oczywiście na smyczy. Z moczem bez zmian!
Wiesz co Damian ja myślę, że chyba na jej zachowanie ma duży wpływ ta urojona:( Nawet wtedy jak miała szwy i była świeżo po operacji to chętniej wychodziła na spacer(teraz ciągnie do budy) była bardziej ożywiona,a przy tym poszczekuje na matkę (swoją) tak jakby broniła swojego terytorium mimo że wcześniej były razem i spały nawet w jednej budzie( mają 2) Poza tym te sutki są cały czas jakby nabrzmiałe:((
Damian,jak długo może trwać taki stan urojenia??

Pozdrawiam!!
Agnieszka

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #10962

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Agnieszko

Tak, ciąża urojona jest powodem zmian w zachowaniu i tu można być pewnym przyszłości:) . Potrwa to tydzień lub nawet trzy (poza normą trwa dłużej), a później będzie normalnie, po staremu. A tajemnicze tabletki to prawdopodobnie Bromokryptyna. Ona często powoduje wymioty.

Powodem zmartwienia są problemy z sikaniem i kupą, i piciem. Pewnie, że gdy minie urojona, to sunia się ożywi i choroba stanie się mniej wyraźna, ale jednak to choroba jest głównym tematem.
Zatem tabletki, czas i kolejne badanie moczu, Twoja troska i staranie. A w razie braku poprawy badanie krwi, USG pęcherza, nerek, macicy i pochwy. To będzie ważne w związku z operacją i objawami.
Tymczasem jest trochę lepiej.

Pozdrawiam Cię, Damian
Za tę wiadomość podziękował(a): agilah

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 3 miesiąc temu #10964

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Może się powtarzam ,ale bardzo dziękuję za rady i wskazówki w związku z chorobą mojego psa!!
Zgadzam się z tobą że głównym tematem jest pęcherz i to mnie najbardziej martwi,gdyż nie wiadomo co jeszcze może się wydarzyć!Że musiała dojść jeszcze urojona!!!! Min, przez nią wszystko jest niejasne ! Nie wiadomo czy pije bo hormony,czy jest smutna bo ją coś boli itp.itd!
Byle do piątku i może wtedy coś nam się rozjaśni???

Do usłyszenia:)

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 2 miesiąc temu #10973

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Witaj Damian!
Nie odzywałam się wczoraj bo wiadomości są praktycznie takie same! Zuza sika jak sikała:(
To co dzisiaj zauważyłam to to że jak Zuza robi kupę i przykuca to drżą jej nogi :(( Co się dzieje - nie mam pojęcia???? Normalnie tzn. jak biega stoi to tego nie widać! Czyżby była tak osłabiona?? Je normalnie i pije normalnie! Wygląda to jakby miała zakwasy :((
Jak myślisz Damian jaka może być przyczyna i co się może dziać???
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.282 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam