Stona główna Forum Koty Pielęgnacja operacja pęcherza moczowego u suki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: operacja pęcherza moczowego u suki

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 5 miesiąc temu #10945

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Witaj Damian! Dobrze, że jesteś bo już myślałam że znowu z problemem zostaje sama :)
Jeśli chodzi o tabletki to właśnie dzisiaj podałam jej pierwszy raz lek o którym mówiłeś Carprodyl 2 razy dziennie po pół tabl ( mam ich na razie 5 szt) no i dostałam 3 tabl na urojoną niestety nie mam nazwy ale mam podawać też 2 razy po pół tabl Są to malutkie białe tabl! Dał mi to lekarz który przyjeżdża już kilka lat do mnie jednak nie specjalizuje się w zwierzętach domowych tylko gospodarskich więc przy tak poważnym problemie nie mógł mi już pomóc :( Jak będzie trzeba to w każdej chwili mogę do niego zadz i zapisze lub sprzeda mi leki:)
Poza tym konsultowałam z nim też picie wody!
Wczoraj i dzisiaj jak na razie wystarczyło jej 1,5litra .Trochę się ochłodziło więc to też ma znaczenie:) Lekarz stwierdził ( ten co był dzisiaj u mnie) że to norma ! Mówiąc szczerze ja też tak uważam chociaż słyszałam już różne opinie !
Z kupą dzisiaj Zuza miała problem ! Mimo że kupa nie była ścisła to jakby nie mogła jej zrobić ! Kręciła się w koło ,bez przerwy oglądała się do tyłu i wylizywała odbyt Ogon także lekko unosiła jednak odbyt miała cały umazany:( Śmierdząca sprawa! Zobaczę co będzie do wieczora??
Co mnie dzisiaj mile zaskoczyło to to: że Zuza jakby mniej była mokra Jednak gdy brałam ją na spacer to popuszczała mocz i nadal nie kuca ale też za każdym razem przy szczekaniu jej nie leci tak jak było to wcześniej Na razie nie chwalę żeby nie zapeszyć :) Może mi się wydaje:(
Będę dalej obserwować i jeżeli pozwolisz to będę opisywać co się dzieje? Może wspólnymi siłami da się jej pomóc !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 5 miesiąc temu #10948

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
To znowu ja:)
Chciałam powiedzieć że wzięłam sprawę w swoje ręce:whistle:
Otóż wzięłam rękawiczki i zajrzałam do odbytu ! Okazało się że wyciągnęłam jej jakiś kłęb włosów lub coś w tym stylu ( w każdym bądź razie coś co się ciągnęło cięzkie do określenia) :(
Widać że jej to pomogło gdyż przestała się ciągle oglądać do tyłu i wylizywać odbyt! Może to kolejna przyczyna jej zachowania????

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 5 miesiąc temu #10951

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Dobrze, masz już lek (ciekaw jestem efektów w pierwszych dniach) i w prosty sposób sprawiłaś ulgę suni. Często najbardziej pomocne jest zaangażowanie właściciela. Czekam na nowe wiadomości.

Pozdrawiam, Damian
Za tę wiadomość podziękował(a): agilah

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 5 miesiąc temu #10953

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Cześć Damian!
Dzisiaj jakby bez zmian ! Wieczorem podam połówkę drugiej tabletki caprodyl no i 2 tabl antybiotyku na pęcherz i połówkę na urojoną!
Jedyne co mnie zastanawia to to że dzisiaj z nocy jakby znowu była sucha jednak po wyjściu na spacer popuszczała (nie kucała) mocz leciał jej po nogach! Teraz też w skojcu było sucho a gdy tylko wyszła to popuściła dosyć dużo moczu :( Mam wrażenie że Zuza sika albo mniej albo coraz więcej wstrzymuje mocz jednak jeszcze nie na tyle żeby załatwić się normalnie Może to dobrze świadczy???? Damian ,jak myślisz??
Wcześniej całe boki miała mokre,ogon itp Zapomniałam też dodać że zauważyłam że jak się trzepie i jak szczeka to nie popuszcza moczu (lub bardzo minimalnie ) co wcześniej było prawie nie możliwe ! Jutro wieczorem będzie tydzień jak podaje jej antybiotyk na pęcherz ! Może zmienia się ciężar moczu i to też ma znaczenie??? Picie bez zmian do 1,5l dziennie! Pozostaje czekać i obserwować:)

Pozdrawiam!

Agnieszka

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 5 miesiąc temu #10954

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Witam Cię

Można zrobić małe podsumowanie i wychodzi na to, że jest lepiej. Bardzo się cieszę.
Na kiedy zaplanowane jest kontrolne badanie moczu? Ciekawi mnie, jaki jest ciężar moczu przy takiej poprawie.

Pozdrawiam Cię, Damian

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 9 lata 5 miesiąc temu #10955

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Cześć Damian!
Badanie moczu jest zaplanowane dopiero po skończeniu antybiotyku czyli od dzisiaj za tydzień ( piątek) Sama jestem ciekawa!
Wieczorem znowu się odezwę !
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.197 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam