Stona główna Forum Koty Pielęgnacja operacja pęcherza moczowego u suki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: operacja pęcherza moczowego u suki

operacja pęcherza moczowego u suki 8 lata 1 miesiąc temu #10873

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Witam! Jak już wcześniej pisałam na f dnia 7 kwietnia suka rasy bernardyn miała usuniętego guza z pęcherza moczowego Ogólny stan wcześniej był bardzo kiepski duża ilość krwi w moczu, suka nie jadła ,dużo piła ! Miałam do podjęcia decyzję albo operacja albo usypiamy ! :( Oczywiście wybrałam to pierwsze! Z badań krwi wyszła lekka anemia i lekkie odwodnienie ! Moczu wcześniej przed operacją lekarz nie badał gdyż stwierdził że trzeba ratować!!! Suka po operacji nosiła tylko przez 2 dni cewnik gdyż sama wyciągnęła na szczęście sama siusiała ! Obecnie stan ogólny jest chyba dobry ( suka chętnie je , bawi się itp) tylko to co mnie martwi to ostatnie wyniki moczu erytrocyty >=200 i leukocyty 15,00 Poza tym suka cały czas nie trzyma moczu tzn. sika jak szczeka jak się cieszy, podczas biegania itp W ogóle nie kuca do siusiania ani jak robi kupę( Też na stojąco)Pomimo tego że widać że się cieszy to bardzo oszczędnie macha ogonem:(( Wcześniej przed chorobą było wszystko ok! Proszę o jakieś wskazówki i rady co mogę jeszcze zrobić bo nie chcę jej stracić?????:((( Zmiana nie jechała na histopatologię i być może suka w krótkim czasie może dostanie cieczkę ! Niestety nie zapisałam w zeszłym roku kiedy to było więc tak przypuszczam że może być to teraz! Proszę o jakieś rady ! Będę wdzięczna !!!!
Ostatnio zmieniany: 8 lata 1 miesiąc temu przez agilah.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 8 lata 1 miesiąc temu #10874

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
przepraszam że tak chaotycznie ale właśnie jadę do weta więc się spieszę i zobaczę co on mi powie:(((
Chętnie będę konsultować się z Państwem!

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 8 lata 1 miesiąc temu #10876

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Jak Tobie pomóc, skoro niewiele jeszcze znamy faktów i właściwie wszystkie fakty zna lekarz, który wykonywał operację.
Po operacjach na pęcherzu moczowym mogą być bardzo różne komplikacje, zwłaszcza po operacji nowotworu. Wtedy też będą niewłaściwe wyniki. A u Was dopiero trzy tygodnie upłynęły od operacji.

Napisz więcej o samym nowotworze i o operacji: jak duży nowotwór, jaka część pęcherza została wycięta i czy w ogóle, może masz nagranie z USG lub RTG. Jakie leki są obecnie podawane?

Damian
Za tę wiadomość podziękował(a): agilah

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 8 lata 1 miesiąc temu #10877

• weterynarz
  • weterynarz Avatar
  • Lekarz
  • Thank you received: 45
  • Oklaski: 18
Witaj!

Na pewno warto było by wykonać posiew moczu i dobrać odpowiedni antybiotyk. Być może nietrzymanie wynika ze stanu zapalnego.

Pozdrawiam
Sylwia SZymanska
Lek. wet. Sylwia Szymańska
http://pruszkow.weterynarz.com.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): agilah

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 8 lata 1 miesiąc temu #10880

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Bardzo dziękuję za zainteresowanie! Niestety nie mogę więcej Państwu napisać o tej zmianie w pęcherzu bo lekarz u którego była leczona suka jest bardzo skryty co nie ukrywam że trochę mnie denerwuje ponieważ ja chciałabym wiedzieć konkrety a on jest bardzo niedostępny:( Powiedział mi tylko że guzek był jakby w rozkładzie i miał postać galaretowatą i że część ścianki pęcherza była przekrwiona . To tyle wiem z operacji:(
Poza tym dzisiaj zmieniłam weta ponieważ już 2 dzień mnie zawiódł ( wciąż nie miał dla mnie antybiotyku mimo że byłam umówiona! Suka 2 dzień bez tabletek:((((
Dzisiaj oddałam po raz kolejny mocz do badania ( klinika weter) i okazało się że nie potwierdziły się badania moczu z labol. ludzkiego Wszystko wyszło ujemne tylko ciężar zmienił się z 1,006 na 1,004 Po wywiadzie ze mną lekarz stwierdził że może to być problem neurologiczny (Nie trzymanie moczu,tzw koński ogon i robienie kupy na stojąco) Jutro jadę na kolejne badania prawdopodobnie neurologiczne :(( Oddaję sukę w inne ręce i mam nadzieję że dobre....Może zaświeci się jakieś światełko:)

Odp: operacja pęcherza moczowego u suki 8 lata 1 miesiąc temu #10882

• agilah
  • agilah Avatar
  • Doświadczony
Suka dostawała tabletki Synulox 50mg i wet kazał podawać 2 razy dziennie po 1 tabl co okazało się też że dostawała za mało ponieważ 1 tab jest na 20kg a suka ważyła po operacji 45 kg . Oprócz tego podawałam jej nospę zwykłą 2* po 1 tab ,vit C, oraz tabl chyba przeciwbólowe Scanvet) Po operacji przez 5 dni była też vit K2
Synoluox przez 5 dni dostawała tak jak mówił wet czyli po 1 tab 2 razy dziennie a później sama zwiększyłam jej dawkę na 2 tabl 2 razy dziennie po przeczytaniu ulotki
Proszę mi napisać jak wygląda leczenie jeżeli potwierdzi się problem neurologiczny i czy to może być powikłanie po operacji???
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.269 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam