Stona główna Forum Psy Chory pies Problemy z kulawizna
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problemy z kulawizna

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10344

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Mój komputer ma kłopoty z MOV więc filmów nie obejrzałem. Jednak gratuluję Ci, że wreszcie masz leki przeciwbólowe dla swojej suni. Po prostu je wywalczyłaś. Najpiękniejsze jest to, że wiedziałaś od początku, co jest potrzebne Twojemu psu i nie poddałaś się argumentom zniechęcającym. Super.

Czekam na wieści i filmy.

Damian
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10346

• njurar
  • njurar Avatar
  • Doświadczony
  • Oklaski: 0
DamianRożniewski napisał:
Mój komputer ma kłopoty z MOV więc filmów nie obejrzałem. Jednak gratuluję Ci, że wreszcie masz leki przeciwbólowe dla swojej suni. Po prostu je wywalczyłaś. Najpiękniejsze jest to, że wiedziałaś od początku, co jest potrzebne Twojemu psu i nie poddałaś się argumentom zniechęcającym. Super.

Czekam na wieści i filmy.

Damian
Jak to mowia zeby nie chwalic dnia przed zachodem slonca :) ale skoro tak powiedzieli to jakas recepte mi dadza, jeszczxe pytanie na co i ile tabletek.... Ja zauwazylam ze ta jedna tabletka tramdolu jej pomogla, ostatni raz dostala w niedziele wieczorem i nadal \"dziala\" czyli latwiej jej wstawac, nie zgrzyta zebami.

Ja moge otworzyc pliki ale nie moge im zadnym programem zmienic na avi, nie wiem dlaczego, podaje ze jest blad...
Dam w takim razie na youtube

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10357

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Super, działa. Wszystkie filmy są dostępne i można oglądać bez zakłóceń.
Czy te wszystkie filmy zostały nagrane w jednym czasie, czy też pomiędzy nimi był znaczny odstęp czasowy. Bo Niunia chodzi różnie, raz lepiej a raz gorzej (lewa tylna).
Przyjmuję postawioną diagnozę czyli zapalenie wielostawowe.
Natomiast nie daje mi spokoju staw kolanowy. Czy wszystkie więzadła tego stawu zostały przetestowane pod kątem bólu i funkcji (czy są całe lub zerwane, lub naderwane):więzadła poboczne, więzadło rzepki i więzadła krzyżowe? A także czy łąkotki przeszły test pomyślnie?

Jeżeli stawy są lub bywają spuchnięte, to postaraj się zmierzyć wielkość opuchlizny czyli grubość stawu chorego i dla porównania grubość takiego samego stawu w drugiej łapce. Do mierzenia nadaje się bardzo dobrze suwmiarka (przyrząd dla stolarzy lub ślusarzy do mierzenia grubości przedmiotów).

Na filmach widać, że Niunia przebywa dużo na śliskich nawierzchniach. To na pewno jest dla niej trudne. Wyobraź sobie, że boli Cię strasznie kolano i musisz chodzić codziennie po lodowisku. To boli na samą myśl.

Ciekawa jest Twoja obserwacja, że sunia czuje się lepiej po Tramadolu, choć on już od dawna nie działa. Spróbuj podawać go przez 4-5 dni po 25 miligramów (czyli o połowę mniej niż za pierwszym razem). Ważne jest jak się poczuje po pierwszej dawce, czy następne podania będą powodować stopniową poprawę i jak się będzie czuć po wycofaniu leku.

Pozdrawiam i czekam na wieści, Damian

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10358

• njurar
  • njurar Avatar
  • Doświadczony
Bo ona wlasnie tak ma, raz idzie dobrze za chwile juz na 3. filmiki sa nagrywane jeden po drugim. Stawy i w przednich lapach sa zainfekowane ale najbardziej wlasnie jej dokucza ta lewa tylna.

Tak wiazadla sa cale, miesnie tez, sprawdzane i przez wet i przez kobiete z rehabilitacji. W mieszkaniu mamy pcv wykladzine a te marmurowe to sa z klatki schodowej tam dywaniu nie poloze :) do domu kupilam jej kurtke i i poslanko od nich tutaj po pl
www.backontrack.com/pl/jak-dziala-back-on-track/

Dobrze bede mierzyc stawy to sie przyda do obserwacji. Ostatni dostala wlasnie w niedziele wieczorem (ostatnia 1/3 z 50 mg) i juz widze ze dzisiaj wiecej jest na 3 lapach, ale nie zgrzyta zebami, nie trzesie sie. Tak wiec na razie nie podaje. Wlasnie juz te 50 mg jest ciezko podac 1/3 raz na 12h bo to taka malutka tabletka. to jak 25 mg czyli 1/6?

Jak by Pan polecal podawac tramadol, to znaczy zawsze czy tylko extra jak widze ze bardziej ja boli?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez njurar.

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10359

• DamianRożniewski
  • Platynowy
Wim, że trudno jest podzielić tabletkę na małe części, a do tego nie zaleca się dzielenia jej. Dlatego najlepszy byłby Tramadol w płynie. Wtedy można odmierzyć każdą dawkę. Natomiast podawaj go tylko wtedy, gdy ona będzie go potrzebować. Ten lek nie leczy choroby lecz pomaga ją znosić.

Interesują mnie wyniki pomiarów stawów. Ciekaw jestem jakie są różnice między nimi.

Damian

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10360

• njurar
  • njurar Avatar
  • Doświadczony
DamianRożniewski napisał:
Wim, że trudno jest podzielić tabletkę na małe części, a do tego nie zaleca się dzielenia jej. Dlatego najlepszy byłby Tramadol w płynie. Wtedy można odmierzyć każdą dawkę. Natomiast podawaj go tylko wtedy, gdy ona będzie go potrzebować. Ten lek nie leczy choroby lecz pomaga ją znosić.

Interesują mnie wyniki pomiarów stawów. Ciekaw jestem jakie są różnice między nimi.

Damian
Sprawa z recepta od szwedow sie przedluzyla.... jutro powinnam miec recepte to sie dowiem jaki lek dokladnie i w jakiej formie, ale chyba to tez tabletki beda? Dzisiaj widzialam ze pod wieczor byla wiecej na 3 nogach ale to tez nie jest takim wyznacznikiem dla mnie. znaczy byloby super jakb bylaby zawsze na 4, ale wiem ze trzeba patrzec na calego psa a nie czy noga w gorze czy na dole. Widzial Pan pewnie te zdjecia jak to roznie ta noga jest? picasaweb.google.com/marta.eslov/ChorobaIRehabilitacjaNiuni# Od jakiegos czasu jest bardziej w gorze niz od ciala.

Wyniki pomiarow czyli te moje co mam zmierzyc (w tej chwili mam tylko zwykla miarke centrymetrowa) czy te od weterynarza jak macal stawy i jak sie wyginaja?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez njurar.
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.236 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam