Stona główna Forum Psy Chory pies Problemy z kulawizna
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problemy z kulawizna

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10328

• njurar
  • njurar Avatar
  • Doświadczony
  • Oklaski: 0
DamianRożniewski napisał:
Witaj

Przypomnij, proszę, czy było wykonane badanie w kierunku boreliozy. Jest częstym powodem zapalenia wielostawowego.

Leki p.bólowe są możliwe do podawania łącznie ze sterydami, np. Butomidor (do podawania w zastrzyku). Często w Polsce lekarze w podobnej sytuacji zalecają Pyralginę (to jest dla ludzi lek w tabletkach, dostępny powszechnie).

Jaką najwyższą temperaturę miała Twoja sunia podczas całej choroby? Czy mierzysz temperaturę w domu, aby mieć pogląd na jej wahania. 39 stopni nie jest gorączką, 39,5 ma charakter wątpliwy i wymaga sprawdzenia w warunkach domowych gdy pies jest spokojny.

Damian
Tak badanie bylo wykonane podwojnie zaraz jako jedno z pierwszych w pazdzierniku i miesiac temu - oba wyniki negatywne

To jak dostac leki przeciwbolowe jak szwedzcy wet nie chca mi dac bo mowia ze steryd sam w sobie jest tez przeciwbolowy tylko ze steryd jej nie pomaga...

Tak mierze w miare regularnie. Wiem ze 39 to jeszcze nie jest az tak niepokojaco ale wtedy co miala 39 to miala tez spuchniete i doslownie gorace wszystkie stawy we wszystkich 4 lapach. Z tego co pamietam to wlasnie miala 39,5 jaka ta maksymalna. ponad 2 tygodnie temu jak nowa infekcja sie wdala, wtedy uciekala calkiem do innego pokoju i juz myslelismy o uspieniu ale za rada kobiety z rehabilitacji podnieslismy steryd spowrotem na 10 mg zeby sprawdzic czy jej zachowanie to nie z powodu obnizenia. no i sie dowiedzielismy ze na dzien dziesiejszy jej granica to 10 mg, jak dostanie mniej to jej organizm atakuje jej wlasne stawy.

Jedyne co nas troche martwi to wlasnie to ze czy 10 czy 12.5 czy 15 mg to i tak na 3 skacze. i widac ze ja boli (zgrzytanie zebami, drgawki i problemy ze wstawaniem jak za dlugo siedziala/lezala). Zastanawiam sie co robic czy blagac tak dlugo o przeciwbolowe czy zwiekszyc sam steryd na 20 mg (z takiej dawki startowala) i potem zmiejszac? Co robic w sytuacji gdzie szwedzcy wet odmawiaja podania przeciwbolowych bo raz mowia ze steryd sam jest przeciwbolowy, dwa mowia ze nie ma takich - po za morfina - co mozna podawac jak sie podaje steryd. Do Polski nie mam jak przyjechac sama po recepte a co dopiero z sunia (nie ma paszportu i nie bedzie spowrotem do Szwecji wpuszczona, a paszport to min. 6 miesiecy oczekiwania)

wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0311/img_26367515.jpg

hundtrio.se/File0003.PDF (ostatnie badanie krwi sprzed miesiaca)

hundtrio.se/File0002.PDF Cala historia psa
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez njurar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10331

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Witam Cię

W tej sytuacji możesz poprosić o Butomidor lub podobny lek na własną odpowiedzialność. Możesz w związku z tym napisać oświadczenie. Dopóki masz dostępne sterydy i jest znana dawka skuteczna, to ją stosuj.
Zawsze w trudnych przypadkach u ludzi i u zwierząt należy szukać rady u innego lekarza. Im więcej osób myśli tym większa szansa na powodzenie.
Mam prośbę do Ciebie o nagranie na wideo twojego psa w ruchu tak, aby było widać wyraźnie jak chodzi i wstaje i pokonuje przeszkody (np.schody).

Damian

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10334

• njurar
  • njurar Avatar
  • Doświadczony
Witam Cię

W tej sytuacji możesz poprosić o Butomidor lub podobny lek na własną odpowiedzialność. Możesz w związku z tym napisać oświadczenie. Dopóki masz dostępne sterydy i jest znana dawka skuteczna, to ją stosuj.
Zawsze w trudnych przypadkach u ludzi i u zwierząt należy szukać rady u innego lekarza. Im więcej osób myśli tym większa szansa na powodzenie.
Mam prośbę do Ciebie o nagranie na wideo twojego psa w ruchu tak, aby było widać wyraźnie jak chodzi i wstaje i pokonuje przeszkody (np.schody).

Damian
Tramadol dostalam od znajomej ktora dostawala to dla swojego psiaka jak mial raka wargi i dostala sunia jedna tabletke 50 mg w ciagu 48h i widac mala poprawe, nie zgrzyta zebami i nie trzesie sie.

Mam zamiar wlasnie dzownic do lecznic i prosic dzisiaj o jakis lek, nie do stosowania codziennie ale jak bede widziec ze ja boli. Zaraz zerkne jak ten lek co Pan mowi sie nazywa u nas.

Dobrze nagram filmik tylko ze jedyny aparat w domu co nagrywa filmiki to mojego meza komapkt, poprosze go jutro zeby mi go zostawil.

Jest dawka minimalna na jakiej jej organizm nie atakuje ale to nie pomaga jej zeby byla na 4 :(
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez njurar.

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10336

• DamianRożniewski
  • DamianRożniewski Avatar
  • Platynowy
  • http://www.PiesiKotPoradnik.pl​
  • Thank you received: 20
  • Oklaski: 16
Witaj

Tramadol jest stosowany w weterynarii (www.magwet.pl/index.php?mid=5&menu=11&article=51), więc możesz go teoretycznie stosować. Jednak najlepsza bezpieczna postać to krople. Wtedy łatwo jest obliczyć dawkę. Szukaj zawsze najniższej skutecznej dawki. Poinformuj o tym swojego lekarza i niech poda Ci dawkowanie tego leku.
Czekam na film.

Damian

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10337

• njurar
  • njurar Avatar
  • Doświadczony
Witaj

Tramadol jest stosowany w weterynarii (www.magwet.pl/index.php?mid=5&menu=11&article=51), więc możesz go teoretycznie stosować. Jednak najlepsza bezpieczna postać to krople. Wtedy łatwo jest obliczyć dawkę. Szukaj zawsze najniższej skutecznej dawki. Poinformuj o tym swojego lekarza i niech poda Ci dawkowanie tego leku.
Czekam na film.

Damian
Przekazalam wet co i jak, czemu potrzebuje i ze wiem ze organizm sie uzaleznia... no i jak nie zadzownia do mnie spowrotem to jutro mam odebrac w tamtej klinice recepte na jakis lek przeciwbolowy razem z dozowaniem przy czym zaznaczylam ze dozowanie to najlepiej byloby nie codziennie tylko jak widze ze potrzeba.

mowila ze przemysla jaki ale pewnie tramadol. nawet dzisiaj, chociaz ostatni raz tramadol dostala w niedziele wieczorem, chodzi wiecej na 4. dalej to jest daleko od 100% na 4 ale jakby mniej ja bolalo

Odp.:Problemy z kulawizna 9 lata 2 miesiąc temu #10339

• njurar
  • njurar Avatar
  • Doświadczony
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.224 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam