Stona główna Forum Psy Chory pies Chory pęcherz u suczki
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Chory pęcherz u suczki

Chory pęcherz u suczki 9 lata 11 miesiąc temu #6864

• ala 11111
  • ala 11111 Avatar
  • Platynowy
  • "Pies to czasem więcej jest niż człowiek "
  • Oklaski: 92
Moja trzy letnia suczka border collie od kilku miesięcy choruje na przewlekłe zapalenie pęcherza.Miała badany mocz w którym pojawiały się szczawiany wapnia, potem były to kryształki kwasu moczowego, a sam mocz miał odczyn zasadowy i tak w kółko. Lekarz weterynarii przepisał Jej antybiotyki, raz ,drugi i nic.Potem miała kurację trzy tygodniową no i miała spokój na dwa tygodnie.A potem jak zwykle badanie moczu było złe. Oczywiście jest na specjalistycznej karmie, ale i to niezbyt pomaga.Miała też badaną krew, USG, prześwietlenie rentgenowskie (podejrzenie kamieni nerkowych ), ale wszystko było ok. Teraz do tego wszystkiego doszedł brak apetytu.Ważyła 17 kg przy wzroście 53 cm ( w kłębie ) schudła w dwa tygodnie 1 kg,a potem w następny tydzień 0,5 kg,teraz waży 15,4 kg, jest niby wesoła,zabawna, ale widzę że Jej samopoczucie się pogarsza. Już przyjmowała tyle leków, że boję się o Jej żołądek i nie wiem co dalej robić !!! A weterynarz każe czekać i obserwować.Ale jak mogę patrzeć i obserwować jak pies mi niknie w oczach !!! Może ktoś z Was miał taki problem ?!
\\\\\\\"Mój piesek - serduszko u moich stóp\\\\\\\"
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez ala 11111.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp.:Chory pęcherz u suczki 9 lata 11 miesiąc temu #6870

hm to moze odwiedź innego lekarza , bo szybkie niknienie w oczach tj. szybkie chudnięcie zwierzaka, pojawiająca się matowa sierść moze byc objawem bardzo powaznej choroby, tak jak u mojej suni gdy jej odkryłam raka w jamie ustnej.Mimo, iż jadła chudła w oczach a na końcu z psa ważącego 14 kg zrobił się szkielet a sierść jak wata bez połysku.
Tak moim zdaniem powinnaś iść do innego weta, bo byc może nie ma na co czekać !!!
Jak chodziłam ze swoją sunią do lekarza przychodziła pewna Pani z psem chorym na pęcherz.Odkryto u niego 2 lata wczesniej raka pecherza.Mimo iz piesek byl stary lekarz podjał dobrą kurację, mimo iż raz na tydz. musiała chodzić na zastrzyki, piesek dobrze sie miał - sama widziałam.
Jak nie pomagają antybiotyki to na prawdę może być to coś groźnego i może potrzebna jest inna pomoc.
Widzisz jak moja niuna miała ostre zapalenie pęcherza wystraczył tylko furagin i przechodziło a tu nic jak widać piszesz !!!
Nie ma na co czekać

Pozdrawiam i życzę zdrówka psiakowi
za³amana

Odp.:Chory pęcherz u suczki. 9 lata 11 miesiąc temu #6877

• ala 11111
  • ala 11111 Avatar
  • Platynowy
Ja też myślałam o zmianie weterynarza.Dzisiaj odbiorę wyniki z badań z moczu, zobaczę co w nich piszczy i pójdę z nimi i wszystkimi innymi do mojego weterynarza, zobaczę co mi powie, a wtedy zadecydujemy co dalej robić.Jeżeli mi się nie spodoba jego diagnoza, wtedy postaram się iść do innego. Mam nadzieję,że będzie wszystko ok, bo to jest mój drugi piesek.Pierwsza sunia też miała problemy zdrowotne i nie odeszła w naturalny sposób. Uśpienie Jej było ogromnym bólem dla nas i traumatycznym przeżyciem, do dziś za nią tęsknimy.Ale przez 14 lat w nasze życie wniosła mnóstwo ciepła, radości i miłości. I to był naprawdę prawdziwy przyjaciel człowieka !!! I chciałabym, by druga moja sunia Abigail tyle przeżyła wspólnych z nami radosnych chwil co nasza pierwsza sunia Tinka !!!

Odp.:Chory pęcherz u suczki 9 lata 11 miesiąc temu #6878

• ala 11111
  • ala 11111 Avatar
  • Platynowy
Tylko nie jest tak prosto zmienić weterynarza, gdy co chwilę słyszy się,że któryś dał złą diagnozę.Gdzie szukać dobrych lekarzy,którzy naprawdę przejmują się naszymi pupilami??? To jest podstawowe i ważne pytanie.

Odp.:Chory pęcherz u suczki 9 lata 11 miesiąc temu #6879

no właśnie z tym jest problem gdzie znależć dobrego lekarza , ja miałam ten sam problem.... każdy mi jakiegos polecał ... i o każdym byly rozne opinie ... a z jakiego miasta jestes???
moze wejdz w wyszukiwarke i napisz znany lekarz weterynarii i wpisz swoje miasto

Trzymam kciuki za psiaka
za³amana

Odp.:Chory pęcherz u suczki 9 lata 11 miesiąc temu #6880

napisz jakie byly wyniki i co lekarz powiedzial !!!
za³amana
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.200 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam