Twój profil

Witaj!              | 
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: jad ropuchy

jad ropuchy 2 lata 1 miesiąc temu #13045

witam bardzo prosze o pomoc moja suczka 2 dni temu bawila sie mala zabka,od tego czasu dostala paralizu konczyn,nie chce jesc ani pic boje sie ze zdechnie,a ja nie umiem jej nic ulzyc,dzwonilam do najblizszego weterynarza ale on nic nie umie poradzidzic poniewaz zajmuje sie tylko duzymi zwierzetami,bardzo prosze o rade moze ktos juz mial podobny przypadek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: jad ropuchy 2 lata 1 miesiąc temu #13046

• Marwet
  • Marwet Avatar
  • Platynowy
  • Thank you received: 86
  • Oklaski: 29
Niewiele udało mi się odnaleźć na ten temat. Zalecane jest leczenie objawie czyli podawanie płynów i destabilizujących układ krążenia (leki nasercowe proplanolol) atropina przy bardzo zwoloninym rytmie serca W przypadku drgawek leki przeciwdrgawkow (diazepam pentobarbital)glikortykosteroidy (prednizon, metylprednizolon)leki moczopędne (furosemid, mannitol) Niezbędna jest wiec pomoc lekarza na miejscu w razie potreby moge przesłac schemat lecznia wg SMALL ANIMAL TOXICOLOGY 2006,Elsevier Inc.

Odp: jad ropuchy 2 lata 1 miesiąc temu #13048

• Marwet
  • Marwet Avatar
  • Platynowy
Man nadzieje, że moderator szybko usunie ten post powyzej i zablokuje trwale jego nadawce niech on sobie reklamuje anal free gdzie indziej a nie na forum weterynaryjnym

Odp: jad ropuchy 2 lata 1 miesiąc temu #13052

• Marwet
  • Marwet Avatar
  • Platynowy
Wracając do jadu ropuch jaki się ma pies? Z tego co udało mi się w rożnych źródłach odnaleźć to śmiertelność przy zatruciu jadem ropuch nie jest wysoka i może już ma się lepiej bez leczenia(najgroźniejszy jest stan ostry bo może prowadzić do zaburzeń w pracy serca) wiec jak pies to przeżył to ciekawy jestem, czy inne objawy ustąpiły

Odp: jad ropuchy 2 lata 1 miesiąc temu #13054

• weterynarz
  • weterynarz Avatar
  • Lekarz
  • Thank you received: 45
  • Oklaski: 18
Witaj!
Jak czuje się Twoj piesek?. Jak piszesz suczka bawiła się małą żabką więc sugerowała bym poszukanie jeszcze innych przyczyn paraliżu. Jad posiadają ropuchy szare a to dość duże żaby i jak napisał już mój poprzednik nie jest to bardzo silna trucizna. I najprawdopodobniej
po polizaniu jadu Twoj piesek by się ślinił.

Daj znać co z sunią.
Pozdrawiam
Sylwia Szymańska
Lek. wet. Sylwia Szymańska
http://pruszkow.weterynarz.com.pl
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: weterynarz
Time to create page: 0.299 seconds
Zasilane przez Kunena  Protected by R Antispam

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz