Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Dla weterynarzy Dla lekarzy - wiadomości Jak przekazać 1% swojego podatku na organizacje pomagające zwierzętom?
Jak przekazać 1% swojego podatku na organizacje pomagające zwierzętom? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
piątek, 20 kwietnia 2012 00:00

Od kilku lat możemy przekazywać 1 proc. swojego podatku dla instytucji nazywanych Organizacjami Pożytku Publicznego. Jak to zrobić?

 

Po pierwsze, musisz W ustawowym terminie złożyć zeznanie podatkowe. Dla większości z nas termin ten upływa 30 kwietnia. Ale jeżeli zeznanie składasz na formularzu PIT-28, to powinieneś zrobić to do 1 lutego. Oczywiście, w terminie musisz też zapłacić należny podatek.

Następnie musisz wybrać organizację, której zostaną przekazane Twoje pieniądze. Zapewne dostałeś już wiele próśb o wsparcie - polecamy Ci jednak sprawdzenie, czy organizacja znajduje się w wykazie organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku. Taki wykaz prowadzi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Aktualną listę znajdziesz na stronach BIP:

www.mpips.gov.pl lub www.pozytek.gov.pl.

Dane (numer KRS) wybranej organizacji wpisujesz następnie w odpowiednie rubryki w zeznaniu podatkowym. Uwaga: Przekazanie środków nastąpi na rachunek bankowy podany przez OPP  - Ty już nie musisz go znać i podawać w składanym zeznaniu. Co ważne, jednym zeznaniu możesz wskazać tylko jedną OPP. Ale jeżeli składasz więcej zeznań, w każdym z nich możesz wskazać inną OPP.

Dane fundacji znajdziesz również w naszym katalogu firm i instytucji związanych z weterynarią.

 

Komentarze  

 
#1 mr.myers 2013-11-05 13:22
Zapewnijcie przyszłość swoim bliskim, dobrze wam radzę. Ja dbam. I oni też: http://www.ekb.szczecin.pl/ Dbają o mnie, o moje pieniądze.
 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz