Twój profil

Witaj!              | 
Nowości wydawnicze Elsevier PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
poniedziałek, 28 lutego 2011 22:28
Pięć nowych pozycji wydawniczych przeznaczonych dla lekarzy weterynarii przygotowało wydawnictwo Elsevier. Wkrótce przedstawimy Wam recenzje tych tytułów dokonane przez lekarzy weterynarii.

Diagnostyka radiologiczna w weterynarii

D.E. Thrall
wyd. I polskie, red. S. Koper
900 stron
rok wydania: 2010
format: 205x290 mm, opr. twarda
ISBN: 978-83-7609-123-5

Jest to pozycja, w której w sposób kompleksowy i wyczerpujący przedstawiono problem diagnostyki obrazowej u psów, kotów i koni. Czytelnik znajdzie tutaj szczegółowe informacje na temat technik i interpretacji obrazów przedstawionych za pomocą zdjęć radiologicznych, ultrasonografii, tomografii komputerowej i rezonansu jądrowego.

Diagnostyka radiologiczna w weterynarii jest polecana dla studentów i lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem zarówno małych zwierząt, jak i koni. Po tę pozycję z pewnością powinni również sięgnąć lekarze specjaliści, a zwłaszcza ortopedzi i onkolodzy.

Zdaniem lekarza weterynarii:

Szeroki opis radiologii, poczynając od opisów podstaw fizycznych rentegnodiagnostyki poprzez ochrone radiologiczną.  Opisuje dokładnie cały proces pracy - od wykonania zdjęcia do jego analizy. Oprócz zmian patalogicznych przedstawiono także prawidlowe obrazy anatomiczne. Dzięki temu można uzyskany obraz porównać z prawidłowym obrazem.  Poza psem i kotem książka omawia  również konia. Wady? Właściwie nie ma. Można mieć drobne zarzuty do jakości zdjęć (ale są wysokiej jakości). Jest też nieporęczna - powinna być wydana w dwóch tomach. W tym wydaniu jest to klasyczna cegła przypominająca czasy nauki po nocach na studiach. 

Diagnostyka różnicowa w chorobach wewnętrznych psów i kotów. Od objawu do rozpoznania

oprac. R. Neiger
wyd. I polskie, red. J. Kirstein
416 stron
rok wydania: 2011
format: 170x240 mm, opr. broszurowa
ISBN: 978-83-7609-211-9

Diagnostyka to jedna z najważniejszych dziedzin działalności weterynaryjnej , ponieważ bez niej nie jest możliwe właściwe leczenie ani określenie rokowania. Postawienie prawidłowej diagnozy to bardzo trudne zadanie, z jakim musi się zmierzyć lekarz weterynarii. Celem tej książki jest pomoc studentom i lekarzom weterynarii stykającym się z problemami zdrowotnymi zwierząt w ustaleniu prawidłowej drogi do rozpoznania.

Układ podręcznika oparty jest na prezentacji poszczególnych objawów występujących u psów i kotów z jakimi najczęściej spotykają się lekarze weterynarii. Każdy rozdział książki opisuje konkretny objaw według ustalonego schematu: definicja, przyczyny występowania objawu, postępowanie diagnostyczne i leczenie. Istotą poszczególnych rozdziałów są algorytmy diagnostyczne, które w bardzo czytelny sposób informują lekarza, jakie działania należy podjąć, aby postawić prawidłową diagnozę. W książce znalazły się również podstawowe informacje z zakresu anatomii, fizjologii i patologii.

 

Okulistyka. Seria Praktyka Lekarza Małych Zwierząt

Sally M. Turner
wyd. I polskie, red. Z. Kiełbowicz
351 stron
rok wydania: 2011
format: 190x280mm, opr. twarda
ISBN: 978-83-7609-231-7

"Okulistyka" jest bardzo wartościową książką dotyczącą ukazania metod rozpoznawania i leczenia chorób oczu u zwierząt dla lekarzy prowadzących praktykę ogólną oraz specjalizujących się w tej dziedzinie.

  • Nowoczesne ujęcie zagadnień oparte na konkretnych przypadkach chorobowych, pomaga w dostosowaniu teorii do codziennej praktyki klinicznej

  • Omówienie każdego przypadku zawiera m.in. opis objawów chorobowych, metody badania klinicznego, diagnostykę i sposoby leczenia

  • Testy sprawdzające z listą odpowiedzi

Praktyka Lekarza Małych Zwierząt to seria książek z zakresu wybranych dyscyplin klinicznych. Zawierają one opisy przypadków zarówno prostych, jak i tych o skomplikowanym przebiegu. Seria jest przeznaczona dla lekarzy weterynarii w praktyce ogólnej, specjalistów oraz studentów weterynarii.

Zdaniem lekarza weterynarii:

Jedna z lepszych pozycji dotyczących okulistyki weterynaryjnej dostępnych na rynku. Zaiera wprowadzenie do opisu dokładnego badania okulistycznego, poczynając od badania, poprzez opis testów wykorzystywanych w okulistyce i badań z użyciem sprzętu okulistycznego. Zawiera opis przypadków zarówno prostych jak i tych bardziej skomplikowanych. Każdy przypadek został opisany dokładnie z uwzględnieniem objawów klinicznych poprzez historię choroby do badania klinicznego, opisu diagnostyki oraz leczenia faramkologicznego i chirurgicznego. Leczenie opisane zostało z uwzględnieniem leków oraz ich dawkowania, a każde zaburzenie z opisem konkretnych przypadków. Dołączone zostały świetne zdjęcia, kolorowe schematy i tabele, łatwo przemawiające do wyobraźni. Bardzo dobra pozycja dla lekarza praktyka, łatwa do wykorzystania w codziennej praktyce ze względu na przejrzysty i logiczny podział na rozdziały. Dodatkowo książka jest lekka, oprawiona w solidną twardą oprawę, odporną za zabrudzenia, co jest niewątpliwie dodatkowym atutem książki.
 

Zabiegi diagnostyczne i lecznicze u psów i kotów

Susan M. Taylor
wyd. I polskie, red. R.Lechowski
222 strony
rok wydania: 2011
format: 220x270, opr. broszurowa
ISBN: 978-83-7609-205-8

Omówienie 53 zbiegów, które każdy lekarz weterynarii powinien umieć wykonać w czasie swojej codziennej praktyki lekarskiej. Ponad 600 kolorowych fotografii ukazujących topografię opisywanych struktur oraz technikę przeprowadzania zabiegów.  Płyta DVD z filmami przedstawiającymi przebieg określonych procedur.
"Chociaż nic nie zastąpi doświadczenia, szczególnie w przypadku zawodów medycznych, to znajomość i dokładne wskazówki postępowania opisane w podręczniku są na pewno najlepszą drogą do przezwyciężenia obaw przed stosowaniem określonych technik badania i metod leczenia." - Roman Lechowski, Redaktor naukowy wydania polskiego.

Zwierzęta egzotyczne

M.A. Mitchell, T.N. Tully Jr
wyd. I polskie, red. T. Piasecki
600 stron
rok wydania: 2010
format: 220x280 mm, opr. twarda
ISBN: 978-83-7609-182-2

Podręcznik ten powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zwierzętami egzotycznymi. Czytelnik znajdzie w nim wiele istotnych informacji na temat biologii, hodowli, a także diagnostyki i leczenia poszczególnych gatunków zwierząt. W książce opisane zostały główne grupy zwierząt egzotycznych, między innymi ryby ozdobne, płazy, węże, jaszczurki, ptaki i małe gryzonie. W jednym z rozdziałów autorzy dzielą się praktycznymi radami, w jaki sposób wyposażyć i jak przygotować gabinet do badania zwierząt egzotycznych.

Pozycja z pewnością będzie bardzo przydatna dla lekarzy weterynarii specjalizujących się w leczeniu zwierząt egzotycznych, a także dla lekarzy prowadzących praktyki mieszane.

Image

Image

Image

Image

 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz