Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Dla weterynarzy Dla lekarzy - wiadomości ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT - 4 października
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT - 4 października PDF Drukuj Email
Wpisany przez Lek. wet. Sylwia Szymańska   
niedziela, 26 września 2010 22:37

Światowy dzień zwierząt obchodzony jest od lat 12.W naszym kraju oficjalnie ten dzień został uchwalony Dniem Zwierząt w 2006 roku. Ma on służyć poprawie losu zwierząt w naszym kraju. Również i w tym roku w wielu miastach odbywają się festyny, imprezy, prowadzone są adopcje i zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt.

Schroniska zazwyczaj tego dnia prowadzą dzień otwarty,aby zwiększyć szansę zwierząt na znalezienie domu. Cała filozofia tego dnia związana jest ze św. Franciszkiem z Asyżu, który oddał wszystkie swoje dobra materialne na rzecz naszych braci mniejszych. Dzięki tej dobroci został uznany patronem wszystkich zwierząt.

Święto ma nam uzmysłowić, że zwierzęta tak samo jak ludzie zasługują na godne traktowanie. Sprawić abyśmy chcieli być dla naszych czworonogów dobrzy, otaczali je opieka, ciepłem, dbali o nie,a jeżeli nas na to nie stać to przynajmniej nie wyrządzali im krzywdy, nie znęcali się, nie przywiązywali do drzewa w lesie i nie wyrzucali na ulicę aby szczęśliwie spędzić wakacje,

Tego dnia odbędzie się również nietypowe wydarzenie – MSZA ŚW. Dla właścicieli zwierząt w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Bł Edmunda Bojanowskiego na ul. Kokosowej w Warszawie. Na mszę mogą przybyć właściciele zwierząt wraz ze swoimi czworonogami. Uroczystość poprowadzi duchowny z Zakonu Ojców Franciszkanów wraz z Proboszczem Parafii.

Zapraszam wszystkich do opisywania swoich historii związanych ze zwierzętami. A może komuś z Was udało się pomóc naszym braciom mniejszym? Piszcie być może w ten sposób sprawicie, że inni tez zechcą pomagać!

 

Komentarze  

 
#1 kocham zwierzęta 2010-11-20 21:20
super to napisałaś nigdy nie słyszałem o dniu zwierząt
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 192 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz