Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Dla weterynarzy Dla lekarzy - wiadomości Nowa linia produktów VetExpert
Nowa linia produktów VetExpert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
środa, 07 lipca 2010 00:16
W czerwcu br. firma Vet Planet Sp. z o.o. poszerzyła linię VetExpert o dwa preparaty o nazwie ArthroVet. Nowe produkty dedykowane są problemom z układem ruchu psów i kotów.

Cała linia to nowoczesny i dobrze przemyślany skład w konkurencyjnych cenach. To wróży im wkrótce znaczącą pozycję w weterynarii. ArthroVet to kompleksowa ochrona i wsparcie funkcji chrząstek stawowych i stawów. Preparaty przeznaczone są do terapeutycznego i profilaktycznego stosowania u psów i kotów. Polecane zarówno w okresie intensywnego wzrostu, jak i dla zwierząt starszych z chorobą zwyrodnieniową stawów (osteoarthritis). Choroby układu ruchu u zwierząt są złożone i o ich wystąpieniu decyduje szereg różnych czynników. Zapalenie stawów jest ogólnym określeniem nieprawidłowych zmian w stawie, które pojawiają się gdy chrząstka stawowa zużywa się szybciej niż może być odnawiana. Dochodzi wtedy do powiększenia stawów i pojawia się ból. Wraz ze starzeniem się zwierzęcia chrząstki stawowe ulegają stopniowej degeneracji, również przyrost masy ciała powoduje dodatkowe obciążenie, które może prowadzić do  zapalenia. Stawy mogą ulegać zmianom patologicznym na skutek obciążeń lub urazów spowodowanych przez wypadki. Niektóre zwierzęta rodzą się z chorobami, które mogą predysponować je do wystąpienia w późniejszym wieku zapalenia stawów. Chociaż zapalenie stawów nie jest całkowicie uleczalne, to odpowiednie postępowanie może pomóc spowolnić pogłębianie się zmian i złagodzić ból.

ArthroVet HA

Ze względu na zawartość trzech najważniejszych składników macierzy międzykomórkowej tkanki chrzęstnej preparat posiada działanie wspomagające i chroniące chrząstkę stawową. Glukozamina, chondroityna oraz kwas hialuronowy to składniki budulcowe substancji międzykomórkowej chrząstki stawowej. Zwiększają uwodnienie chrząstek stawowych, dzięki czemu są one bardziej elastyczne, odporne na uszkodzenia i lepiej przenoszą obciążenia podczas ruchu. Witamina C pomaga neutralizować szkodliwe wolne rodniki w stawach.

ArthroVet HA Complex

Ze względu na swój skład preparat kompleksowo i wielokierunkowo wspomaga funkcję chrząstek stawowych i stawów. Glukozamina, chondroityna oraz kwas hialuronowy to składniki budulcowe substancji międzykomórkowej chrząstki stawowej. Zwiększają uwodnienie chrząstek stawowych, dzięki czemu są one bardziej elastyczne, odporne na uszkodzenia i lepiej przenoszą obciążenia podczas ruchu. Wyciąg z Harpagophytum procumbens, awokado i soi posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Mangam i Witamina C wspomagają syntezę chrząstki stawowej, w tym także kolagenu. Witamina C pomaga neutralizować szkodliwe wolne rodniki w stawach. L-karnityna przyspiesza spalanie tłuszczu, pomaga utrzymać optymalną masę ciała.

 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz