Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Dla weterynarzy Dla lekarzy - wiadomości VetStart dla początkujących lekarzy weterynarii
VetStart dla początkujących lekarzy weterynarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Sz   
wtorek, 29 kwietnia 2008 22:58

12 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyło się sympozjum w ramach programu VetStart – wspierającego studentów i absolwentów medycyny weterynaryjnej. Wykłady, zorganizowane we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Weterynarii (IVSA), dotyczyły problematyki medycznej i zarządzania praktyką weterynaryjną.

Całkowity dochód z sympozjum, sponsorowanego przez Hill’s Pet Nutrition i Novartis, przeznaczono na wrocławskie schronisko dla zwierząt.

Międzynarodowy program VetStart skierowany jest do studentów ostatnich lat i absolwentów tuż po ukończeniu studiów. Dostarcza uczestnikom wiedzy biznesowej i umiejętności interpersonalnych, potrzebnych do pracy w zawodzie lekarza weterynarii. Uczestnicy mają także dostęp do fachowych materiałów i możliwość udziału w sympozjach i szkoleniach.

Wykłady podczas wrocławskiego spotkania obejmowały zarówno kwestie medyczne, jak i biznesowe. Sympozjum oficjalnie otworzył prof. dr hab. Jan Twardoń, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Dr Richard C. Nap, jeden z założycieli VetStart, gościł z prezentacją „Aspekty kliniczne schorzeń kości i stawów u psów ras dużych w okresie wzrostu". Dr Marek Wojtacki, polski koordynator VetStart omawiał sposoby rozwijania praktyki weterynaryjnej i pozyskiwania nowych klientów. Dzień zakończyło spotkanie uczestników i przedstawicieli VetStart na wrocławskim Starym Mieście.

Studenci zrzeszeni w VetStart planują kolejne tego typu spotkania – we Wrocławiu, a także na trzech innych uczelniach weterynaryjnych w Polsce w następnym roku akademickim.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Weterynarii (IVSA)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Weterynarii (IVSA – International Veterinary Student Association) to organizacja założona przez studentów weterynarii w 1951 roku w Danii. Obecnie IVSA zrzesza uczelnie weterynaryjne i studentów z całego świata, niezależnie od rasy, płci, religii czy poglądów. Istnieje, by pomagać zwierzętom i ludziom z całego świata przez wykorzystanie zapału i poświecenia studentów weterynarii.

Podstawowe cele organizacji to umożliwienie studentom rozwijania swoich umiejętności poprzez promowanie międzynarodowej wymiany wiedzy i osiągnięć w dziedzinie weterynarii oraz poprawę standardów edukacji weterynaryjnej na świecie.

IVSA jest organizacją niepolityczną, i niedochodową, utrzymuje się dzięki składkom członkowskim oraz pomocy sponsorów. Językiem oficjalnym IVSA jest angielski.

Więcej informacji pod adresami: www.ivsa.com.pl, www.ivsa.veterynaria.pl

 

Komentarze  

 
#1 Gość 2008-05-07 10:13
Super sprawa ta organizacja, polecam.
 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz