Twój profil

Witaj!              | 
Stona główna Dla weterynarzy Dla lekarzy - wiadomości Handel z Rosją - wciąż daleko
Handel z Rosją - wciąż daleko PDF Drukuj Email
Wpisany przez MPS   
środa, 17 stycznia 2007 13:02
Podziękowania za uznanie przez Unię Europejską kwestii dotyczących handlu artykułami rolnymi  między Polską, a Rosją za bardzo istotną sprawę - tak Andrzej Lepper podsumował ostatnie rozmowy z komisarzem UE ds. zdrowia i ochrony konsumenta Markosem Kyprianu

 
Nie wiadomo jednak, czy ostatnie wydarzenia przybliżają nas do rozwiązania problemu. Jednak zaangażowanie Unii w rozmowy może w tym znacząco pomóc. Strona polska, po tylu miesiącach braku rozwiązania problemu rosyjskiego embarga na polskie produkty rolne uważa, że jest to kwestia polityczna. W Polskich zakładach produkujących żywność po dotychczas przeprowadzonych kontrolach (ostatnia zakończona 15 stycznia) nie stwierdzono zastrzeżeń do obiegu dokumentacji. Przypomnijmy, że podstawą do wprowadzenia embarga były zarzuty strony rosyjskiej dotyczące fałszowania dokumentacji i świadectw weterynaryjnych.

Dzisiaj (17 stycznia) podczas targów "Zielony tydzień" odbywa się w Berline trójstronne spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rosji i Polski w sprawie utrzymującego się embarga na polskie produkty rolne.

Markos Kyprianou po rozmowach z polskim wicepremierem podkreśla, że stwierdzone pewne uchybienia w zakresie tranzytu przez polskie terytorium, nie mogą być uzasadnieniem dla wprowadzenia przez Federację Rosyjską całkowitego zakazu handlu mięsem. Niestety zarówno on jak i Andrzej Lepper są zgodni w ocenie sytuacji - trudno jeszcze mówić o szybkim rozwiązaniu całego problemu.

 

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze.
Zaloguj się teraz.
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Wiadomości

Nie jesteś zalogowany.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Tagi

Dysplazja stawu łokciowego Młodzieńcze zapalenie kości Nowofunland Rottweiler Wsparcie żywieniowe kotów z brakiem łaknienia chudnięcie dyskopatia dysplazja kot koty kulawizna leczenie lekarz weterynarii oddychanie pies pies kuleje praca dla weterynarza psy weterynaria weterynarz